Lampa Solarcycle Morph™

i

Autor: Archiwum Architektury Fot. Dyson

Lampa Dyson Solarcycle Morph™

2022-10-03 18:45 Materiał sponsorowany

to najnowszy produkt marki Dyson, który na bieżąco monitoruje światło dzienne i automatycznie dopasowuje się do jego natężenia i aktywności użytkowników.

Ideą, jaka przyświecała twórcom tego przełomowego rozwiązania, była zmienność naturalnego światła i wpływ tej zmienności na aktywność i samopoczucie człowieka.  Lampa Dyson Solarcycle Morph™ wyposażona jest w unikalny system śledzenia światła dziennego Dyson Daylight Tracking. Dzięki zastosowanych w lampie systemach LED zarówno o ciepłej, jak i zimnej barwie, potrafi ona dostosować temperaturę barwową i jasność oświetlenia do bieżących potrzeb użytkownika. Jest doskonałym wyposażeniem nowoczesnych, komfortowych i inteligentnych obiektów, które mają służyć człowiekowi i być w zgodzie z naturalnym rytmem natury. Dyson Solarcycle Morph™ została zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi, które oprócz pięknej, minimalistycznej formy, zakładają multifunkcjonalność źródła światła, umożliwiającą dostarczanie przez jedno urządzenie zarówno oświetlenia rozproszonego, skoncentrowanego, punktowego, jak i ambientowego. Funkcja światła rozproszonego realizowana jest dzięki inteligentnej, optycznej głowicy obracającej się płynnie wokół własnej osi, odbijającej światło od ścian, podłogi i sufitu. Światło skoncentrowane to mocne światło przeznaczone do pracy, zajęć hobbystycznych, nakładania makijażu i innych czynności wymagających precyzji. Jego natężenie i barwa zostały zaprojektowane tak, by ograniczać zmęczenie oczu i zwiększać dokładność widzenia.Trzypunktowy ruch obrotowy lampy umożliwia dokładne ustawienie pozycji i skierowanie punktowego oświetlenia na dekoracyjne elementy pomieszczenia takie jak dzieła sztuki, wyjątkowe tekstury ścian czy detale. Tworzy niezwykłe efekty i buduje przestrzeń. Aluminiowo-poliwęglanowy trzon lampy, w którym wycięto rotacyjnie 16 740 drobnych otworów, jest również źródłem światła w jego nastrojowej, ambietowej odsłonie. Dzięki pomarańczowej poświacie niweluje światło niebieskie, emitowane przez ekrany, dzięki czemu wprowadza w stan relaksu i pozytywnie wpływa na uwalnianie melatoniny w organizmie, a więc na zdrowy wypoczynek i sen.

Aplikacja sterująca światłem

Jednak sama lampa to nie wszystko. Konstruktorzy Dyson zadbali również o inteligentne sterowanie i możliwość personalizacji ustawień w aplikacji Dyson Link. Aplikacja dostosowuje emitowane światło nie tylko do pory dnia, nastroju czy aktywności wykonywanych przez użytkownika, ale także do jego wieku. Wiemy o tym, że osoba 65-letnia może potrzebować nawet do czterech razy więcej światła niż osoba w wieku 20 lat. Dzięki funkcji Age Adjust lampa Dyson Solarcycle Morph™ dopasowuje jasność świecenia do wieku podanego w aplikacji Dyson Link. Co równie ważne użytkownik może samodzielnie zaprogramować i utworzyć nawet 20 różnych trybów świecenia, które precyzyjnie będą odpowiadały jego potrzebom.

Lampa Solarcycle Morph™

i

Autor: Archiwum Architektury Fot. Dyson

Światło najwyższej jakości na lata

Do imitowania właściwości światła naturalnego niezbędna jest wysoka jakość. Właśnie dlatego zaprojektowaliśmy nasze urządzenie tak, aby zachowywały swoją jakość na lata - mówi Jake Dyson, naczelny inżynier pionierskiej technologii Dyson Heat Pipe. Technologia rurek cieplnych firmy Dyson odprowadza ciepło z diod LED, zapewniając ciągły, niezużywający energii cykl chłodzenia, co pozwala utrzymać wysoką jakość światła aż przez 60 lat.Słabe światło, migotanie oraz odblaski mogą powodować zmęczenie oczu i osłabienie wzroku. Lampa Dyson Solarcycle Morph™ została wyposażona w inteligentną głowicę optyczną emitującą równomierne, mocne światło wysokiej jakości o niskim poziomie migotania (<1% przy pełnej jasności). Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu specjalnych sterowników i silników świetlnych. W trybie Precision (Precyzja) światło charakteryzuje współczynnik oddawania barw większy lub równy 90 (na 100), co pozwala na postrzeganie kolorów w sposób bardzo zbliżony do oglądania ich w świetle słonecznym. Przy takim oświetleniu przedmioty wyglądają naturalniej, dlatego dobrze sprawdza się ono przy aktywnościach wymagających dużej dokładności. Tryb Precision pomaga zwiększyć sprawność widzenia, gdyż emituje strumień światła o wysokiej intensywności i chłodniejszej temperaturze barwowej (4600 K). Lampa Dyson Solarcycle Morph™ posiada także wbudowane gniazdo USB-C do ładowania telefonów i tabletów, dlatego warto ją mieć na biurku lub stoliku nocnym.

Lampa Solarcycle Morph™

i

Autor: Archiwum Architektury Fot. Dyson