Architektura MuratorRealizacjeDom Sky Garden w Warszawie

Dom Sky Garden w Warszawie

Projekt budynku zwyciężył w konkursie na Energooszczędny Dom Dostępny roku 2013. Właśnie dzięki wygranej i publikacji wyników w mediach został zauważony przez inwestorów. Dodatkową wartość stanowi tu wkomponowany w bryłę ogród zimowy – pisze Hanna Szukalska.

Dom Sky Garden w Warszawie
Północna, wejściowa elewacja budynku. Do prostej bryły na planie kwadratu o boku 10 x 10 m dostawiono zadaszenie strefy wejściowej i garaż; Fot. Jakub Certowicz
Dom Sky GardenWarszawa
Autorzymenthol architects, architekci Liliana Krzycka, Rafał Pieszko, Adam Baczewski
KonstrukcjaAndrzej Klaczyński
Generalny wykonawcaZRB Sp. z o.o. Konrad Czekalski
Inwestorprywatny
Powierzchnia terenu1076.0 m²
Powierzchnia zabudowy163.0 m²
Powierzchnia użytkowa (z garażem i ogrodem zimowym):219 m²
Powierzchnia całkowita298.0 m²
Kubatura594.0 m³
Projekt (data)2014
Projekt konkursowy:2013
Data realizacji (koniec)2017
Koszt inwestycjinie podano
Willa Benissa nad morzem Śródziemnym według projektu Q2Studio z Wrocławia Wrocławska pracownia architektoniczna Q2Studio zaprojektowała minimalistyczną willę, która powstanie w hiszpańskim miasteczku Benissa nad Morzem Śródziemnym.
CWA House – dom jednorodzinny na Mazowszu Jedna z najnowszych realizacji pracowni Beczak & Beczak Architekci to dom jednorodzinny o nieregularnej bryle i niesymetrycznym dachu. Ta nietypowa forma podąża jednak dokładnie za funkcją budynku.
Znamy wyniki konkursu na projekt Modelowego Domu Jednorodzinnego Rozstrzygnięto kolejny konkurs na modelowe rozwiązania w programie Mieszkanie Plus. Tym razem architekci wzięli na warsztat wzorcowe domy jednorodzinne. Osobne opracowania przedstawiły biura architektoniczne, osobne uczelnie techniczne.
Dom w Kuźnicy Kiedrzyńskiej Jednorodzinny dom na skraju lasu, projektu pracowni Grupa Verso, zwraca uwagę charakterystycznym kształtem dachu i drewnianą okładziną zastosowaną na elewacji.
Rezydencja w Genewie Nad brzegiem Jeziora Genewskiego w dzielnicy Cologny powstanie dom projektu biura Barycz i Saramowicz.
Dom w Łaziskach Projekt pracowni SLAS Architekci to przeobrażenie typowego domu "kostki" z lat 60., gdzie nachylona działka staje się impulsem do oryginalnej aranżacji przestrzeni mieszkalnej.