Architektura MuratorRealizacjeDom Sky Garden w Warszawie

Dom Sky Garden w Warszawie

Projekt budynku zwyciężył w konkursie na Energooszczędny Dom Dostępny roku 2013. Właśnie dzięki wygranej i publikacji wyników w mediach został zauważony przez inwestorów. Dodatkową wartość stanowi tu wkomponowany w bryłę ogród zimowy – pisze Hanna Szukalska.

Dom Sky Garden w Warszawie
Północna, wejściowa elewacja budynku. Do prostej bryły na planie kwadratu o boku 10 x 10 m dostawiono zadaszenie strefy wejściowej i garaż; Fot. Jakub Certowicz
Dom Sky GardenWarszawa
Autorzymenthol architects, architekci Liliana Krzycka, Rafał Pieszko, Adam Baczewski
KonstrukcjaAndrzej Klaczyński
Generalny wykonawcaZRB Sp. z o.o. Konrad Czekalski
Inwestorprywatny
Powierzchnia terenu1076.0 m²
Powierzchnia zabudowy163.0 m²
Powierzchnia użytkowa (z garażem i ogrodem zimowym):219 m²
Powierzchnia całkowita298.0 m²
Kubatura594.0 m³
Projekt2014
Projekt konkursowy:2013
Data realizacji (koniec)2017
Koszt inwestycjinie podano
Rezydencja w Genewie Nad brzegiem Jeziora Genewskiego w dzielnicy Cologny powstanie dom projektu biura Barycz i Saramowicz.
Dom w Łaziskach Projekt pracowni SLAS Architekci to przeobrażenie typowego domu "kostki" z lat 60., gdzie nachylona działka staje się impulsem do oryginalnej aranżacji przestrzeni mieszkalnej.
Dom na Kaszubach Budynek projektu Grzegorza Layera, osadzony w krajobrazie Pojezierza Kaszubskiego, ma być prostym i funkcjonalnym domem, z którego można korzystać cały rok.
Dom dla L - dom jednorodzinny w Warszawie Realizacja pracowni MFRMGR Architekci w zgrabny sposób godzi wymogi lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego i wymagania inwestora.
Podwarszawski Dom W Projekt domu jednorodzinnego opracowany został przez studio STOPROCENT Architekci. Naturalne ukształtowanie terenu i obszerny program użytkowy miały ważny wpływ na formę budynku.
Dom jednorodzinny JRv2 w Poznaniu Aby wkomponować budynek w krajobraz pobliskiego rezerwatu, architekci wykorzystali naturalne ukształtowanie terenu. Wbudowali obiekt w istniejącą skarpę, maksymalnie ukrywając go od strony ulicy, a dużymi przeszkleniami otwierając na las – pisze Hanna Szukalska.