Architektura MuratorRealizacjeHotel Indigo w Krakowie

Hotel Indigo w Krakowie

Ochroną konserwatorską objęta była tylko elewacja hotelu. Jej kolorystykę i detale odtworzono na podstawie archiwaliów i odkrywek, ale projektanci zadbali, by nawiązania do historii widać było także we wnętrzach – pisze Krzysztof Zięba.

Hotel Indigo w Krakowie
Widok kamienicy od strony południowej. Elewacja utrzymana jest w dwóch odcieniach zieleni, kontrastującej z białymi sztukateriami i obramieniami okien. Początkowo planowano szaroróżowy kolor ścian, zmieniono go jednak by przywrócić wygląd zbliżony do pierwotnego, Fot. Bartłomiej Senkowski
Hotel Indigo® Krakow – Old TownKraków ul. św. Filipa 18
AutorzySAO sp. z o.o. SKA, architekt Filip Adamczak
Współpraca autorskaarchitekci Agnieszka Duda, Jakub Skowron, Marcin Kosiński, Sebastian Kulik
Kierownik inwestycji:Marcin Karwala
InwestorHotel Filipa 18 sp. z o.o.
Generalny wykonawca i inwestor zastępczy:SAO sp. z o.o. SKA
Powierzchnia użytkowa2075.0 m²
Powierzchnia całkowita2334.0 m²
Kubatura8752.0 m³
Projekt2014-2015
Data realizacji (początek)2015
Data realizacji (koniec)2016
Koszt inwestycjinie podano
Tagi:
Polacy zbudują najwyższy hotel z prefabrykatów na świecie! Blisko 100-metrowy wieżowiec składający się ze 168 modułów stanie przy 6 Alei w Nowym Jorku. Poszczególne jednostki mieszczące pokoje hotelowe powstają w firmie DMDmodular pod Krakowem.
Hotel Morfeusz w Makao. Projekt Zaha Hadid Architects Gdy projekt zlecono pracowni Zaha Hadid Architects, na terenie inwestycji istniały już fundamenty wybudowane pod niezrealizowany budynek mieszkalny. Wzniesiono na nich dwie wieże o wysokości 160 m spięte u podstawy i w zwieńczeniu łącznikami mieszczącymi przestrzenie do wspólnego użytku gości. Przerzucenie funkcji konstrukcyjnej na ścianę zewnętrzną pozwoliło projektantom w dużej mierze zrezygnować ze ścian i słupów, które ograniczałyby aranżację pomieszczeń. Przestrzennie sztywna, stalowa konstrukcja elewacji stanowi pod względem statycznym strukturę przenoszącą obciążenia pionowe i poziome, współpracując z żelbetowymi trzonami wylewanymi na miejscu – pisze Maciej Lewandowski.
Pensjonat nad morzem Na kaszubskiej wsi stanął pensjonat projektu Grupy Projektowej HOLA, który prostą bryłą i użytymi materiałami nawiązuje do tradycyjnej architektury regionu.
Adaptacja dawnego szpitala na hotel w Gdańsku Dawny szpital ss. boromeuszek wraz z tzw. dworem Uphagena na gdańskim Dolnym Mieście zostanie zaadaptowany na zespół hotelowo-mieszkaniowy według projektu biura Grupa 5 Architekci.
Hotel Plac Katedralny we Wrocławiu Na wrocławskim Ostrowie Tumskim rozpoczęła się realizacja pięciogwiazdkowego hotelu według projektu pracowni Forum Architekci
Budynki WTW i The Tides w Warszawie Zespół mieszczący nową siedzibę Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego i biurowiec The Tides to obok Centrum Nauki Kopernik jedyne stołeczne budynki wzniesione przy samym brzegu Wisły. Od lustra wody dzieli je zaledwie 30 metrów – pisze Jerzy S. Majewski.