Architektura MuratorRealizacjeParkuj i jedź po holendersku

Parkuj i jedź po holendersku

W holenderskim mieście Zutphen powstał obiekt typu parkuj i jedź. Jego autorzy, pracownia MoederscheimMoonen Architects stworzyli nowoczesny obiekt, który odwołuje się do przemysłowej przeszłości okolicy.

Parkuj i jedź po holendersku
Fot. Harry Noback
AutorzyMoederscheimMoonen Architects
Powierzchnia:12 780 m²
Tagi:
Organizatorzy życia Wystawa Organizatorzy życia. De Stijl, polska awangarda i design pokazuje, w jaki sposób idee słynnej holenderskiej grupy De Stijl kształtowały polską awangardę międzywojnia. Muzeum Sztuki w Łodzi przygotowało ją w ramach tegorocznych obchodów stulecia awangardy w Polsce.
Dom szyty na miarę - Casa Kwantes pod Rotterdamem Casa Kwantes to budynek, w którym pracownia MVRDV w charakterystyczny dla siebie sposób bawi się formą. To co od strony ulicy sprawia wrażenie prostopadłościennej kostki, od strony ogrodu miękko faluje, by stworzyć przestrzeń dla serca ogrodu i całego założenia - starego drzewa oliwnego.
Utrecht Centraal - największy dworzec kolejowy Holandii Po sześciu latach budowy otwarto największy dworzec kolejowy Holandii. To już trzecia po Rotterdamie i Hadze stacja rozbudowana według projektu pracowni Benthem Crouwel Architects.
Nowa siedziba pracowni MVRDV Pracownia MVRDV zaprojektowała swoją nową siedzibę w Rotterdamie. Na zrewitalizowanej przestrzeni o powierzchni 2400 m2 powstało 150 stanowisk pracy.
Rozbudowa Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Utrechcie Pracownia Schmidt Hammer Lassen Architects, wchodząca w skład konsorcjum SPARK, zaprojektuje nowy budynek  Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Utrechcie. Obiekt zaoferuje przestrzeń dla 6,5 tysiąca studentów, pracowników i odwiedzających, pomieści też siedem instytutów.
Post Super Dutch. Nowa architektura Holandii w filmie Post Super Dutch. Nowa architektura i jej wyzwania to program filmów poświęconych współczesnej architekturze holenderskiej, który już w czerwcu będzie można zobaczyć w czterech miastach w Polsce.