Architektura MuratorRealizacjePrzedszkole ItsyBitsy

Przedszkole ItsyBitsy

Krakowska pracownia eM4 znana jest przede wszystkim z efektownych przeobrażeń przestrzeni publicznych w polskich miastach. Tym razem wzięła na warsztat wnętrze niewielkiego przedszkola na warszawskim Mokotowie.

Przedszkole ItsyBitsy
Niepubliczne Przedszkole Montessori ItsyBitsy, proj. Marcin Brataniec, eM4.Pracownia Architektury Brataniec
Niepubliczne Przedszkole Montessori ItsyBitsyWarszawa, ul. Cybernetyki 7d
AutorzyMarcin Brataniec, eM4.Pracownia Architektury Brataniec
Inwestorprywatny
Powierzchnia użytkowa97.0 m²
Projekt (data)2015
Data realizacji (koniec)2015
Spotkanie z mistrzem - Marcin Brataniec Krakowski oddział SARP zaprasza na kolejny wykład z cyklu "Spotkanie z Mistrzem". Tym razem gościem będzie Marcin Brataniec, który wraz z żoną Urszulą Forczek-Brataniec prowadzi Pracownię Architektury eM4. Jedna z ich realizacji - Plac Targowy w Mszanie Dolnej - w 2015 roku otrzymała nominację do nagrody im. Miesa van der Rohe.
Centrum Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim Budynek powstał w ramach rewitalizacji dawnego kompleksu szkół rolniczych, w skład którego wchodził między innymi dwór obronny z XVII wieku. Wartości zabytkowe doskonale udało się tu pogodzić ze współczesną architekturą – pisze Grzegorz Stiasny.
Wyniki konkursu na projekt pawilonu LIFE+ I nagrodę otrzymała eM4 Pracownia Architektury Brataniec. Marcin Brataniec. Inspiracją dla formy pawilonu był nadwiślański krajobraz i charakterystyczne dla niego głazy narzutowe.
Urszula Forczek-Brataniec i Marcin Brataniec o zagospodarowaniu starówki w Gorlicach [FILM] Gorlice to niewielkie miasto położone na południu Polski, w pobliżu granicy ze Słowacją. Historyczny rynek ukształtowany w formie leja, zmienił swój kształt za sprawą przebudowy w latach 50-tych. Do niedawna zaniedbana przestrzeń, stała się przedmiotem konkursu, zwyciężonego przez pochodzących z Gorlich Urszulę Forczek-Brataniec i Marcina Bratańca. O zagospodarowaniu starówki architekci opowiadają w ramach otwartych obrad jury VIII edycji konkursu Życie w Architekturze.
Plac targowy w Mszanie Dolnej Targowisko powstało w ramach organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa projektu Mój Rynek, którego celem było podnoszenie jakości przestrzeni różnych miejskich bazarów i placów handlowych – pisze Kamila Cieśla-Gałeczka.