Architektura MuratorRealizacjeWarszawskie żelazko – o budynku Piękna 49 Grzegorz Stiasny

Warszawskie żelazko – o budynku Piękna 49 Grzegorz Stiasny

U zbiegu ul. Pięknej i Koszykowej powstał całkowicie przeszklony budynek witryna. Aby powiększyć maksymalnie przestrzenie biurowe, piętra ponad parterem nadwieszono nad ulicami tak, że wykraczają o 1,5 m ponad dłuższe granice działki. Formalnie, ze względu na kształt terenu, doszło do ciekawego paradoksu: powierzchnia zabudowy jest tu aż o 40% większa od powierzchni samej parceli, a powierzchnia szklanych fasad jest większa od powierzchni użytkowej – pisze Grzegorz Stiasny.

Warszawskie żelazko – o budynku Piękna 49 Grzegorz Stiasny
Wąska fasada jest nadwieszona o ponad 7 m nad parterem i wychyla się ku górze. Fot. serwis prasowy
Tagi:
Aorta Warszawy. Tymczasowy park pod Pałacem Kultury Zwycięski projekt pracowni Pniewski Architekci proponuje symetryczną aranżację przestrzeni między Pałacem Kultury a Alejami Jerozolimskimi, mającej przywodzić na myśl sielski krajobraz przeniesiony do centrum miasta.
Przebudowa DT Smyk w Warszawie Projekt przebudowy i rozbudowy obiektu polegał m.in. na odtworzeniu podziałów na elewacji i detali z lat 50. XX wieku, oraz wzniesieniu nowego skrzydła od strony ulicy Brackiej – o budzącej kontrowersje realizacji, która wiązała się praktycznie z rozbiórką, a następnie odbudową historycznego domu towarowego, pisze jej generalny projektant Andrzej M. Chołdzyński.
Najlepsza architektura Warszawy 2017. Nagroda Rozpoczęła się 4. edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Kandydatów można zgłaszać od 20 kwietnia do 27 maja.
Warszawskie konserwacje. Śladem odnowionych zabytków Cykl czterech spacerów, organizowanych w weekendy 14-15 IV oraz 21-22 IV, będzie niecodzienną okazją do poznania wyremontowanych warszawskich zabytków, w tym wnętrz nie udostępnianych na co dzień publiczności.
Nowe ławki dla Warszawy [WIDEO] Nowe meble miejskie w stolicy. Na ulicach miasta pojawi się 600 nowych ławek - będzie to jeden z czterech prototypów, które zostaną teraz poddane testom.
Rozbudowa hotelu Rialto w Warszawie Projekt nowego skrzydła butikowego hotelu przy ul. Wilczej opracowało biuro medusagroup.