Architektura MuratorStudenciPolsko-Niemiecka Nagroda Integracyjna BDA SARP. Zobaczcie zwycięskie prace

Polsko-Niemiecka Nagroda Integracyjna BDA SARP. Zobaczcie zwycięskie prace

Czwarta edycja nagrody organizowanej wspólnie przez SARP i niemieckie zrzeszenie architektów BDA wyłoniła najlepsze studenckie projekty.

Tagi:
Nowe życie między estakadami – wyniki konkursu W dwuetapowym konkursie na zagospodarowanie przestrzeni wokół centralnego odcinka modernizowanej linii średnicowej w Krakowie zwyciężyła holenderska pracownia VenhoevenCS, ale do realizacji skierowane mogą być także pomysły zaproponowane przez innych uczestników.
Nowe centrum Dąbrowy Górniczej – międzynarodowy konkurs Władze Dąbrowy Górniczej wraz z katowickim oddziałem SARP ogłosiły międzynarodowy konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej nowego centrum miasta. Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie tylko do 20 grudnia!
Polska kultura konkursu Liczba konkursów architektonicznych w Polsce stale rośnie. Według ostatnich badań Rady Architektów Europy jesteśmy pod tym względem liderem na Starym Kontynencie. Ale czy ilość przekłada się też na jakość procedur konkursowych i samych realizacji? Czy mamy już w Polsce kulturę konkursową? I czy wygrany konkurs przynosi autorowi satysfakcję? Próbą zdiagnozowania sytuacji była wrześniowa konferencja w Chęcinach zorganizowana w ramach programu Competition Culture in Europe – o konkursach architektonicznych w Polsce pisze Tomasz Żylski.
Cosentino Design Challenge – startuje 13. edycja międzynarodowego konkursu dla studentów Grupa Cosentino już po raz trzynasty ogłosiła międzynarodowy konkurs dla studentów kierunków projektowych Cosentino Design Challenge. Uczestnicy mają do wyboru dwie kategorie: Architektura oraz Projektowanie i Design. W każdej zostaną przyznane trzy nagrody o wartości 1000 euro!
Rozbudowa Muzeum Powstania – wyniki Muzeum Powstania Warszawskiego czeka planowana od dawna rozbudowa. Zwycięską koncepcję nowego skrzydła wejściowego opracowało studio Nizio Design International, notabene autorzy prezentowanej tu od 2006 roku ekspozycji, która odmieniła sposób opowiadania o historii w polskich placówkach muzealnych.
Zaprojektuj tapetę Muraspec! Trwa konkurs Muraspec na projekt tapety do obiektu hotelowego, biura lub restauracji. Do udziału w konkursowych zmaganiach producent zaprasza projektantów, designerów, grafików oraz wszystkich ludzi kreatywnych. Przyjmowanie zgłoszeń tylko do 20 grudnia.