Architektura MuratorWydarzeniaARCHI-PRZYGODY na starcie

ARCHI-PRZYGODY na starcie

W 53 polskich przedszkolach wkrótce ruszy realizowany przez Narodowe Centrum Kultury program edukacji architektonicznej ARCHI-PRZYGODY. Właśnie odbyły się szkolenia dla studentów i absolwentów architektury oraz nauczycieli przedszkolnych, którzy poprowadzą zajęcia z dziećmi.

ARCHI-PRZYGODY na starcie
Zajęcia z przyszłymi nauczycielami na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, fot. Piotr Litwic/serwis prasowy Narodowego Centrum Kultury
ARCHI-PRZYGODY w szkole ARCHI-PRZYGODY to program edukacji architektonicznej dla dzieci realizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Do tej pory zajęcia odbywały się w przedszkołach, jednak z początkiem września ruszył również pierwszy pilotaż w szkołach podstawowych i domach kultury.
Edukacja architektoniczna – konferencja z udziałem m.in. Kirka Weisbergera z die Baupiloten Niemal każda dyskusja o polskiej architekturze kończy się konstatacją, że naszemu społeczeństwu brakuje odpowiedniej edukacji estetycznej. Wątek ten rozwinie całodniowa konferencja pn. Architektoniczna EduAkcja Warszawy.
Pierwsze ARCHI-PRZYGODY W 2016 roku w 10 przedszkolach na terenie Polski odbywał się pilotaż programu edukacji architektonicznej realizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Jego założeniem było sprawdzenie, w jaki sposób w takich placówkach edukacja kulturalna w dziedzinie architektury mogłaby być prowadzona systematycznie.
Edukacja architektoniczna sposobem na walkę z chaosem przestrzennym Zakończyła się kolejna edycja organizowanego przez Izbę Architektów RP programu edukacyjnego „Kształtowanie przestrzeni”. Skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych program to odpowiedź na wszechobecny chaos przestrzenny w którym „tonie” Polska.
Centrum Kształcenia Praktycznego w Swarzędzu Koncepcja pracowni Pilch Architekci przewiduje wzniesienie budynku o powierzchni 3,5 tys m2 i powściągliwej, nawiązującej do modernizmu architekturze.