Dźwiękochłonne okno MasterLine 8 SoftTone®

i

Autor: Archiwum Architektury

Dźwiękochłonne okno MasterLine 8 SoftTone®

2020-11-06 18:40 Materiał sponsorowany

Idealna miejska lokalizacja często oznacza również hałas. Czy projektowanie budynku w takim miejscu musi wiązać się z wyższymi wydatkami na mechaniczną wentylację i klimatyzację? Niekoniecznie. Rozwiązaniem może być nowość Reynaers Aluminium, okno MasterLine 8 SoftTone®, które umożliwia naturalne wietrzenie i jednocześnie, przy otwartym skrzydle, chroni przed hałasem.

Opracowanie odpowiednich rozwiązań akustycznych, określone odpowiednimi normami, chroni zdrowie użytkowników budynków i zwiększa komfort pracy czy mieszkania. W dużych miejskich aglomeracjach poziom natężenia dźwięku jest szczególnie wysoki tam, gdzie mamy do czynienia z atrakcyjnymi, dobrze skomunikowanymi rejonami. Inwestorzy widzący potencjał w lokalizacjach przy autostradach, dworcach kolejowych czy w pobliżu lotnisk muszą się liczyć z podwyższonymi kosztami realizacji związanymi z instalacją klimatyzacji i wymuszonej wentylacji. Mimo wyższej końcowej ceny nieruchomości obniża to ostateczny zysk, a w dodatku generuje koszty eksploatacyjne w przyszłości. - Reynaers Aluminium proponuje inne, bardziej zrównoważone i optymalne ekonomicznie rozwiązanie problemu – wysuwane równolegle okno MasterLine 8 SoftTone®.

Dźwiękochłonne okno MasterLine 8 SoftTone®

i

Autor: Archiwum Architektury

Zrównoważone rozwiązanie

Poniżej 53 dB natężenie dźwięku nie jest tak uciążliwe, żeby przeszkadzało w wietrzeniu pomieszczeń po prostu poprzez otwarcie okna. Powyżej tej wartości, hałas wiąże się już z dyskomfortem i tu z pomocą przychodzi opracowane przez globalny zespół projektowy Reynaers Aluminium okno dźwiękochłonne MasterLine 8 SoftTone®. To rewolucja w rozwiązaniach akustycznych, która pozwala zrezygnować z klimatyzacji w lokalizacjach, w których natężenie dźwięku mieści się w zakresie 53-60 dB. Okno SoftTone®, dzięki labiryntowej ścieżce powietrza i zastosowaniu pianki akustycznej w aluminiowych profilach, może obniżyć hałas nawet o 20 dB (55 dB na zewnątrz, 35 dB wewnątrz; przy zastosowaniu izolowanej akustycznie fasady). To zrównoważone rozwiązanie, które:

  • - umożliwia naturalną wentylację i chłodzenie pomieszczeń
  • - zapewnia akustyczny komfort
  • - nie generuje kosztów eksploatacyjnych

W porównaniu z klimatyzacją i mechaniczną wentylacją SoftTone® nie wymaga kłopotliwej pielęgnacji i jest bardziej dostępne cenowo.

Dźwiękochłonne okno MasterLine 8 SoftTone®

i

Autor: Archiwum Architektury

Wentylacja, naturalne oświetlenie i doskonałe parametry

Dlaczego SoftTone® jest oknem otwieranym równolegle? Taki typ otwierania sprawia, że wietrzenie i chłodzenie jest skuteczniejsze niż w przypadku okna otwieranego tradycyjnie. Przy takim samym zakresie otwarcia (poprzez uchylenie) pozwala uzyskać większą otwartą przestrzeń i - ze względu na efekt kominowy - lepszą cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Okno MasterLine 8 SoftTone® ma też inną zaletę, bardzo istotną z punktu widzenia architekta – w żaden sposób nie różni się wizualnie od standardowego okna, co przekłada się na estetykę fasady. Zapewnia pełen dostęp naturalnego światła do pomieszczeń, również dzięki wąskim ramom (minimalna widoczna wysokość rama + profil skrzydła to 149 mm). Maksymalne wymiary to aż 2,6 x 1,7 m, masa – 200 kg. SoftTone® zapewnia bardzo dobre parametry AWW (klasa 4 przepuszczalność powietrza, odporność na obciążenie wiatrem - E2400A, wodoszczelność - E1200) oraz pełną izolacyjność termiczną (Uf = 1,4 W/m2K). Okno można stosować w połączeniu z systemem okienno-drzwiowym MasterLine 8 Reynaers Aluminium.SoftTone®jest rezultatem współpracy pomiędzy firmą Arup – która opracowała technologię S.A.F.E. - i Reynaers Aluminium, która wdrożyła tę technologię w rozwiązania fasadowe. Wiedza teoretyczna i praktyczna dały w efekcie zrównoważony produkt, który zwiększa możliwości i przynosi korzyści architektom, inwestorom i użytkownikom końcowym.

Dźwiękochłonne okno MasterLine 8 SoftTone®

i

Autor: Archiwum Architektury

System MasterLine 8

Okno MasterLine 8 SoftTone® to jeden z elementów innowacyjnego i uniwersalnego systemu okienno-drzwiowego MasterLine 8 Reynaers Aluminium, obok innych wyjątkowych rozwiązaniach takich jak drzwi piwotowe czy okno wentylacyjne. System MasterLine 8 pozwala konstruować okna i drzwi o bardzo dużych wymiarach, doskonałych parametrach technicznych i izolacyjności termicznej (trzy poziomy do wyboru; drzwi panelowe ML 8 mają certyfikat Passive House). Dzięki trzem zróżnicowanym estetycznie wariantom – Funkcjonalny, Deco i Renesans – umożliwia dopasowanie do każdego stylu architektonicznego.

belka zwa 2020

i

Autor: Archiwum Architektury