Międzynarodowe Biennale Architektury w Krakowie

i

Autor: Archiwum Architektury

3 konkursy Biennale Architektury w Krakowie

2015-07-31 14:59

Tematem przewodnim Międzynarodowego Biennale Architektury w Krakowie 2015 jest "Ludzki wymiar miejskich przestrzeni". Termin nadsyłania zgłoszeń udziału w wystawach i seminarium upływa 16 sierpnia 2015.

MBA w Krakowie odbędzie się w dniach 15-16 października w Krakowie. Tegoroczna edycja wydarzenia poświęcona jest problematyce miejskich przestrzeni i ich przystępności dla mieszkańców. Stanowi okazję do rozwinięcia publicznego dyskursu dotyczącego architektonicznych potrzeb Krakowa, uwzględniających także troskliwe obejście się z jego historią i architektonicznym dziedzictwem.

Hasłem tegorocznej edycji jest LUDZKI WYMIAR MIEJSKICH PRZESTRZENI. Od uczestników Biennale oczekuje się różnych form wypowiedzi, osadzonych w głównym temacie dyskusji, uwzględniającej poniższe zagadnienia: - Nowy wymiar projektowania miasta - Miasto pełne życia - Miasto bezpieczne - Miasto zrównoważone - Miasto zdrowe - Miasto przyjazne dla pieszych - Miasto lepszych przestrzeni miejskich - Miasto lepszej Architektury

A. konkurs – wystawa projektów zrealizowanych

W konkursie oceniane będą, zaprezentowane na wystawie, prace uczestników Biennale, tj. zrealizowane bądź przeznaczone do realizacji projekty, których problematyka jest zgodna z głównym tematem Biennale, tj. LUDZKI WYMIAR MIEJSKICH PRZESTRZENI. Konkurs kierowany jest do czynnych zawodowo architektów.

B. konkurs – wystawa projektów koncepcyjnych

W konkursie oceniane będą, zaprezentowane na wystawie, prace uczestników Biennale, będące projektami koncepcyjnymi, wizjami, lub studialnymi opracowaniami, których myśl przewodnia jest zgodna z głównym tematem Biennale, tj. LUDZKI WYMIAR MIEJSKICH PRZESTRZENI. Konkurs kierowany jest zarówno do absolwentów szkół wyższych o profilu architektonicznym bądź artystycznym jak i czynnych zawodowo architektów.

C. konkurs – seminarium

W konkursie oceniane będą referaty/prezentacje, stanowiące wkład w teoretyczną myśl służącą rozwojowi praktyki w kształtowaniu przyjaznego człowiekowi środowiska miejskiego.

Oficjalnymi językami Biennale są język polski i angielski. Wszystkie konkursy są jawne. Nie obowiązują zasady anonimowości. Konkursy przeprowadzone zostaną w oparciu o ogólne zasady konkursów architektonicznych, opracowane przez SARP.

Prace oceniane będą przez 7 osobowe jury, składające się z architektów i urbanistów:Romuald Loegler – przewodniczący jury Marta A. Urbańska – sędzia referent seminariumPiotr Lewicki – sędzia referent wystaw Peter Butenschøn (Norwegia)Giovanni Multari (Włochy) Claudio Nardi (Włochy) Christopher Sharples (USA)

Regulamin oraz wnioski zgłoszeniowe można pobrać na oficjalnej stronie Biennale Architektury w Krakowie.