Architektura MuratorKonkursyKonkurs architektoniczny na projekt przebudowy Klubu Studio w Krakowie

Konkurs architektoniczny na projekt przebudowy Klubu Studio w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie ogłosiła konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji architektonicznej na przebudowę, nadbudowę i rozbudowę budynku Klubu Studio. Nowa inwestycja oznacza zwiększenie powierzchni klubu, wprowadzenie energooszczędnych rozwiązań i nową aranżacje wnętrz. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 7 stycznia 2014

Klub Studio, Kraków

Energooszczędność i efektowna aranżacja wnętrz
Przedmiotem konkursu architektonicznego jest opracowanie koncepcji architektonicznej na przebudowę, nadbudowę i rozbudowę budynku Klubu Studio przy ul. Budryka 4 w Krakowie. Projektanci przygotowujący prace powinni położyć nacisk szczególnie na rozwiązania architektoniczne wnętrza. Oczekiwane jest uzyskanie możliwie największej powierzchni z której będzie widoczna scena.

Głównym założeniem nowej inwestycji będzie maksymalne powiększenie przestrzeni dla publiczności w sali koncertowo – widowiskowej klubu. W pomieszczeniu organizowane będą przede wszystkim koncerty, projekty konkursowe powinny zatem uwzględniać optymalne rozwiązania akustyczne; równie ważna jest aranżacja i wystrój wnętrz klubu.
Inwestor planuje termomodernizację budynku, by znacząco obniżyć zapotrzebowanie energetyczne obiektu. W związku z tym planowane jest wyposażeniem klubu w skuteczną wentylację z odzyskiem ciepła, a także wprowadzenie technologii zmniejszających koszty utrzymania, np. kolektorów słonecznych.
Całkowity koszt nowej inwestycji nie może przekroczyć kwoty 10 000 000 zł brutto.


Terminy w konkursie architektonicznym
7 stycznia 2014, 13.00 -  składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie 
14 stycznia 2014 - ogłoszenie wyników kwalifikacji
3 marca 2014, 14.00 – termin składania prac konkursowych
17 marca 2014 - rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników

Nagrody
I nagroda - zaproszenie do negocjacji  w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie na podstawie wybranej koncepcji architektonicznej: wielobranżowych projektów budowlanych, wykonawczych, STWiORB, przedmiarów i kosztorysów inwestorskich, uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę oraz pełnienie nadzorów autorskich.
II nagroda w wysokości  10 000
III nagroda w wysokości 5 000

Więcej informacji: www.dzp.agh.edu.pl >>


Wyświetl większą mapę

Hala Czyżyny w Krakowie W trakcie realizacji hali na krakowskich Czyżynach zrezygnowano z pokrycia ponad 1,5-hektarowej elewacji blachą i zdecydowano o zastąpieniu mocowanych do niej taśm LED ekranem o dużej rozdzielczości typu Strip LED. W ten sposób bryła budynku uzyskała zupełnie nową, ażurową formę
Centrum Kongresowe w Krakowie Krakowskie Centrum Kongresowe to obiekt o bardzo skomplikowanej konstrukcji i indywidualnym detalu. Głównym elementem, decydującym o jego wyrazie architektonicznym, jest przeszklone od strony Starego Miasta foyer z widokiem na Wzgórze Wawelskie
Twój dom – dialog z tradycją. Konkurs na wzorcowy dom dla Podlasia i nabór na warsztaty z projektowania architektury regionalnej Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza do udziału w konkursie na projekt domu jednorodzinnego dla terenów wiejskich i podmiejskich województwa podlaskiego. Konkursowi towarzyszą warsztaty z projektowania regionalnego.
Konkurs na projekt promenady nadmorskiej w Ustce Słupski oddział SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt nowego zagospodarowania promenady nadmorskiej w Ustce. Jury pod przewodnictwem Zbigniewa Maćkowa czeka na projekty do 23 listopada.
Konkurs na Muzeum Śniegu w Rovaniemi: The Unbelievable Challenge 2021 Święty Mikołaj z Rovaniemi zaprasza studentów i młodych architektów do zaprojektowania muzeum śniegu. Ta znana na całym świecie postać martwi się zmianami klimatycznymi i znikającą pokrywą śnieżną, i chce zwrócić na to uwagę innych. Partnerami konkursu są miasto Rovaniemi oraz pracownie WXCA i Snøhetta!
Konkurs na projekt domu o powierzchni do 70 metrów kwadratowych Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70 m². Przewidziano między innymi 100 nagród pieniężnych w wysokości 5 tys. zł każda.
Roca One Day Design Challenge: III edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów tym razem w formule on-line Już 8 października powraca międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów i architektów organizowany przez firmę Roca. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” będzie miała charakter cyfrowy. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie innowacyjnego rozwiązania do przestrzeni łazienkowej w zaledwie jeden dzień. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.
Konkurs na instalację upamiętniającą manifestację gorzowian przeciwko stanowi wojennemu Trwa konkurs na opracowanie koncepcji instalacji artystycznej upamiętniającej tzw. wydarzenia gorzowskie z 31 sierpnia 1982 roku.