Architektura MuratorKonkursyKonkurs architektoniczny na projekt przebudowy Klubu Studio w Krakowie

Konkurs architektoniczny na projekt przebudowy Klubu Studio w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie ogłosiła konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji architektonicznej na przebudowę, nadbudowę i rozbudowę budynku Klubu Studio. Nowa inwestycja oznacza zwiększenie powierzchni klubu, wprowadzenie energooszczędnych rozwiązań i nową aranżacje wnętrz. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 7 stycznia 2014

Klub Studio, Kraków

Energooszczędność i efektowna aranżacja wnętrz
Przedmiotem konkursu architektonicznego jest opracowanie koncepcji architektonicznej na przebudowę, nadbudowę i rozbudowę budynku Klubu Studio przy ul. Budryka 4 w Krakowie. Projektanci przygotowujący prace powinni położyć nacisk szczególnie na rozwiązania architektoniczne wnętrza. Oczekiwane jest uzyskanie możliwie największej powierzchni z której będzie widoczna scena.

Głównym założeniem nowej inwestycji będzie maksymalne powiększenie przestrzeni dla publiczności w sali koncertowo – widowiskowej klubu. W pomieszczeniu organizowane będą przede wszystkim koncerty, projekty konkursowe powinny zatem uwzględniać optymalne rozwiązania akustyczne; równie ważna jest aranżacja i wystrój wnętrz klubu.
Inwestor planuje termomodernizację budynku, by znacząco obniżyć zapotrzebowanie energetyczne obiektu. W związku z tym planowane jest wyposażeniem klubu w skuteczną wentylację z odzyskiem ciepła, a także wprowadzenie technologii zmniejszających koszty utrzymania, np. kolektorów słonecznych.
Całkowity koszt nowej inwestycji nie może przekroczyć kwoty 10 000 000 zł brutto.


Terminy w konkursie architektonicznym
7 stycznia 2014, 13.00 -  składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie 
14 stycznia 2014 - ogłoszenie wyników kwalifikacji
3 marca 2014, 14.00 – termin składania prac konkursowych
17 marca 2014 - rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników

Nagrody
I nagroda - zaproszenie do negocjacji  w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie na podstawie wybranej koncepcji architektonicznej: wielobranżowych projektów budowlanych, wykonawczych, STWiORB, przedmiarów i kosztorysów inwestorskich, uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę oraz pełnienie nadzorów autorskich.
II nagroda w wysokości  10 000
III nagroda w wysokości 5 000

Więcej informacji: www.dzp.agh.edu.pl >>


Wyświetl większą mapę

Hala Czyżyny w Krakowie W trakcie realizacji hali na krakowskich Czyżynach zrezygnowano z pokrycia ponad 1,5-hektarowej elewacji blachą i zdecydowano o zastąpieniu mocowanych do niej taśm LED ekranem o dużej rozdzielczości typu Strip LED. W ten sposób bryła budynku uzyskała zupełnie nową, ażurową formę
Centrum Kongresowe w Krakowie Krakowskie Centrum Kongresowe to obiekt o bardzo skomplikowanej konstrukcji i indywidualnym detalu. Głównym elementem, decydującym o jego wyrazie architektonicznym, jest przeszklone od strony Starego Miasta foyer z widokiem na Wzgórze Wawelskie
Konkurs na projekt hali i głównego stadionu warszawskiej Skry Nowoczesna hala sportowa i stadion lekkoatletyczny powstaną w ramach II etapu modernizacji Ośrodka Wawelska, czyli dawnej Skry. Władze Warszawy ogłaszają konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej obu obiektów.
Zielone Tarasy Kultury: wyniki konkursu na zagospodarowanie parku 18 Marca i skweru Pionierów w Kołobrzegu Władze Kołobrzegu we współpracy z koszalińskim oddziałem SARP rozstrzygnęły konkurs na nowe zagospodarowanie dwóch przestrzeni publicznych w centrum miasta: parku 18 Marca i skweru Pionierów. Zwyciężyła warszawska pracownia JAZ+Architekci.
Konkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach Spółka Universe Properties Group, właściciel kompleksu Masurian Yacht & Golf Resort powstającego między Giżyckiem a Węgorzewem, ogłosiła konkurs na projekt strzelnicy golfowej wraz z budynkiem klubowym i zapleczem gastronomicznym.
Konkurs na siedzibę Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie planuje budowę nowej siedziby Wydziału Informatyki. Właśnie ogłosił konkurs na jej projekt. W jury m.in. architekci Maciej Miłobędzki, Karol Barcz, Piotr Śmierzewski, Karol Nieradka i Grzegorz Wojtkun.
Konkurs na projekt zagospodarowania dwuhektarowego terenu w centrum Jeleniej Góry W ścisłym centrum Jeleniej Góry powstać ma nowoczesne targowisko z zielenią i atrakcyjnym terenem rekreacyjnym. Władze miasta właśnie ogłosiły konkurs na projekt nowego zagospodarowania blisko dwuhektarowego obszaru w śródmieściu.
Konkurs na projekt wystawy w Muzeum Bitwy Warszawskiej Muzeum Wojska Polskiego ogłosiło rekomendowany przez SARP konkurs na projekt ekspozycji stałej nowo powstającego Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Składanie wniosków do 28 listopada.