Architektura MuratorKonkursyOświetlenie i akustyka w nowoczesnym biurze. Studencki konkurs architektoniczny

Oświetlenie i akustyka w nowoczesnym biurze. Studencki konkurs architektoniczny

Fabryka Mebli BALMA organizuje konkurs Red Blood. Temat konkursu to oświetlenie i akustyka w nowoczesnym biurze o powierzchni do 200 m2

Praca konkursowa może mieć formę renderów statycznych (pdf) lub dynamicznych  - maksymalnie 5. Wielkość każdego z plików nie może przekroczyć 50 MB. Wizualizacjom powinien towarzyszyć opis określający funkcjonalności, wykorzystane techniki i materiały. Projekt konkursowy musi być zgłoszony przez formularz dostępny na stronie www.balma.com.pl/konkurs nie później, niż 31 stycznia 2014.

Projekt powinien uwzględniać:
1. Przestrzeń pracy składającą się ze stanowisk jedno- i wieloosobowych, tzw. bench.
2. Przestrzenie spotkań formalnych i nieformalnych.
a. aranżacja przestrzeni w ramach open space,
- dla spotkań nieformalnych w ramach różnych okoliczności – odpoczynku, relaksu itp.
- dla spotkań formalnych – w ramach prac zespołowych (2 i więcej osób) nie wymagających sal konferencyjnych oraz „sal projektowych”.
3. Elementy oświetlenia
a. wykorzystanie oświetlenia naturalnego, przy załozeniu, że sufit pomieszczenia nie przepuszcza światła naturalnego,
b. wykorzystanie oświetlenia sztucznego.
4. Elementy akustyczne
a. materiały dźwiękochłonne twarde i miękkie
b. aranżacja przestrzeni
- ograniczająca efekt odbicia dźwięku,
- pochłaniająca fale dźwiękowe.
5. Aranżacje wykonane na bryłach mebli Balma – do pobrania ze strony www.balma.com.pl.

Nagroda
Laureat konkursu będzie mógł wybrać jedną z dwóch nagród:
- wizytę na targach Orgatec 2014 w Kolonii (październik 2014). Nagroda obejmuje przejazd, noclegi, bilety wstępu na imprezę targową, obecność na stoisku organizatora. Wartość nagrody to 5 tysięcy zł brutto
- komputer przenośny Macbook Pro

Terminy
31 stycznia 2014 – ostateczny termin składania prac konkursowych
17 lutego 2014 – ogłoszenie wyników konkursu

Więcej informacji: www.balma.com.pl

Międzynarodowy konkurs studencki Global Schindler Award 2014 Ogólnoświatowy konkurs Schindler Award jest przeznaczony dla studentów architektury, architektury krajobrazu i urbanistyki. Zadaniem uczestników jest opracowanie koncepcji nowej dzielnicy w mieście Shenzen, w odpowiedzi na globalne zmiany zachodzące w przestrzeni miejskiej.
Re-considering shelter. Studencki konkurs architektoniczny Celem studenckiego konkursu architektonicznego "Re-considering shelter" jest przemyślenie idei i formy "schronienia". Prace oceniać będzie jury pod przewodnictwem japońskiego architekta Go Hasegawy. Termin nadsyłania prac konkursowych to 5 września 2014
Konkurs na projekt schroniska na górze Jeżowa Woda w Beskidach Fundacja Ideanova ogłosiła międzynarodowy konkurs na projekt schroniska z restauracją i małym planetarium na górze Jeżowa Woda koło Nowego Sącza. Przyszły inwestor planuje obiekt na miarę słynnego obserwatorium na Śnieżce.
Konkurs realizacyjny na projekt modelowej szkoły dla południowego Senegalu Trwa przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkurs Kaira Looro. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie modelowej szkoły podstawowej dla wsi w południowym Senegalu. Jury pod przewodnictwem Kengo Kumy wybierze 30 projektów, z których najlepszy zostanie zrealizowany.
W Gdańsku powstanie Muzeum Westerplatte. Właśnie ogłoszono konkurs na projekt gmachu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło dwuetapowy konkurs na projekt Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Obiekt stanąć ma na terenie historycznej bitwy na Westerplatte.
We Włochach powstanie nowe osiedle z mieszkaniami komunalnymi. Warszawa właśnie ogłosiła konkurs Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego wraz ze Stołecznym Zarządem Rozbudowy Miasta organizują konkurs na zespół budynków z mieszkaniami komunalnymi i lokalami usługowymi. Nowe osiedle powstanie przy ul. 1 Sierpnia we Włochach.
Trwa konkurs na projekt nowej siedziby Polskiej Opery Królewskiej. Budynek stanie na terenie Łazienek „Potrzebujemy dobrego pomysłu na ten budynek” – mówił wicepremier i minister kultury Piotr Gliński podczas konferencji prasowej zapowiadającej konkurs na projekt nowej siedziby Polskiej Opery Królewskiej. Gmach ma stanąć na terenie Łazienek, a w jury zasiadają m.in. Magdalena Kozień-Woźniak, Jacek Lenart i Piotr Lewicki.
Pałac Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze jako laboratorium pozytywistycznych idei Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt wystawy stałej w Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze. Według zwycięskiej koncepcji zespołu Marcina Kwietowicza nowo powołana placówka stanie się laboratorium pozytywistycznych idei, inspirując do pracy na rzecz rozwiązywania współczesnych problemów.