Architektura MuratorKonkursyPawilon Centrum edukacji Artystycznej w Rybniku

Pawilon Centrum edukacji Artystycznej w Rybniku

Termin naboru wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 21 marca 2017 roku.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Pawilonu Centrum Edukacji Artystycznej przy ul. Gen. J. Hallera w Rybniku wraz z zagospodarowaniem terenu. Obiekt ma pełnić funkcję przestrzeni ekspozycyjnej i edukacyjno-popularyzatorskiej. Pomieści galerię z ekspozycją stałą i czasową oraz centrum spotkań.

Terminy:

do dnia 21 marca 2017 do godziny 15.00 - składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
do dnia 30 maja 2017 do godziny 15.00 - składanie prac konkursowych przez Uczestników dopuszczonych do udziału w konkursie

Nagrody:
I nagroda – 12 000 PLN brutto oraz zaproszenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zmówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki
II nagroda – 10 000 PLN brutto
III nagroda – 8 000 PLN brutto

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne na stronie katowickiego oddziału SARP.

Konkurs na pawilon dla bezdomnych kotów w Warszawie Władze Warszawy ogłosiły konkurs na projekt nowej kociarni w Wawrze. Pawilon będzie mógł przyjąć do 300 kotów.
Konkurs na projekt rewitalizacji Miejskiego Parku Rodzinnego w Redzie Władze Redy ogłosiły konkurs na rewitalizację i rozbudowę Miejskiego Parku Rodzinnego. Zadaniem uczestników jest m.in. zaprojektowanie tężni oraz wodnego placu zabaw.
Konkurs na projekt sali sportowej w Miechowie Gmina i Miasto Miechów ogłosiły konkurs na projekt nowej sali sportowej w Miechowie. W jury m.in. Piotr Lewicki, Marcin Brataniec i Piotr Chuchacz. Składanie wniosków do 8 sierpnia.
Konkurs na zagospodarowanie przestrzeni przed siedzibą Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki we współpracy z lokalnym oddziałem SARP zaprasza do udziału w konkursie na projekt zagospodarowania przedpola obecnej siedziby Wydziału Architektury przy ul. Podchorążych. Składanie wniosków do  15 sierpnia.
Polacy zwyciężyli w konkursie inwestorskim na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall na Islandii Polscy architekci Weronika Plata i Wiktor Stankiewicz zajęli pierwsze miejsce w realizacyjnym konkursie na projekt kawiarni u podnóża wulkanu Hverfjall w północnej Islandii. „Koncepcja doskonale łączy krajobraz z architekturą” – napisało jury w uzasadnieniu.
Wyniki konkursu na projekt kulturoteki w Starej Miłosnej W konkursie na projekt nowej kulturoteki na osiedlu Stara Miłosna w Warszawie zwyciężyło  xystudio. Architekci zaprojektowali obiekt o prostej, modułowej bryle i drewnianej konstrukcji z zielenią na dachu oraz głównej fasadzie.