Fotorelacja z konfrontacji Młodzi do Łodzi 2023

i

Autor: Kateryna Reshetniak

Młodzi do Łodzi 2023

Młodzi do Łodzi 2023: Archibełkot, czyli o popularyzacji architektury [FILM]

2023-06-16 14:34

Synergia przestrzeni, wielowymiarowa adaptacja, nieliniowy układ funkcjonalny, integracja z kontekstem, estetyka konstrukcji, redukcjonizm formalny, architektura biofiliczna, funkcjonalizacja kultury, modelowanie topologiczne, kryształografia… Czy potrafimy wytłumaczyć swoją ideę w prosty i zrozumiały sposób? Dlaczego boimy się konfrontacji?

Podczas zorganizowanych przez redakcję „Architektury-murator” piątych ogólnopolskich konfrontacji architektonicznych Młodzi do Łodzi odbył się panel poświęcony popularyzacji architektury.

Spotkanie i warsztaty na ten temat poprowadzili: Łukasz Harat, architekt, urbanista i socjolog, doktorant na Wydziale Architektura Politechniki Śląskiej, członek zarządu kolektywu antyRAMA i Urban Space Lab, Anka Bieliz, animatorka, edukatorka i menadżerka kultury, absolwentka socjologii, historii sztuki, kulturoznawstwa oraz communication design na Uniwersytecie Wrocławskim, dyrektorka programowa festiwalu MIASTOmovie i Kamila Haja, architektka i kreatorka innowacji, wiceprezeska zarządu Places Foundation, zaangażowana w organizację UNIfestu, cyklicznych sprintów projektowych poświęconych projektowaniu uniwersalnemu. Więcej na stronie: mlodzidolodzi.pl.