Nowe mieszkania w Gdańsku

Brabank Apartamenty. Kolejny etap gdańskiego osiedla przy nabrzeżu Motławy

Osiedle Brabank od 2016 roku powstaje na terenie dawnej stoczni remontowej w Gdańsku. Właśnie zakończyła się budowa kolejnej części założenia. Trzy nowe obiekty zaoferują w sumie 110 mieszkań.

Brabank Apartamenty, III etap
Autorzy: Studio Architektoniczne Kwadrat
Inwestor: Invest Komfort
Realizacja: 2023

Zespół mieszkalno-usługowy Brabank przy ulicy Stara Stocznia w Gdańsku powstaje według projektu Studia Architektonicznego Kwadrat, które w 2007 roku zwyciężyło w konkursie inwestorskim na koncepcję całego założenia. Do tej pory w trzech etapach zrealizowano w sumie 9 budynków o charakterystycznych, rozrzeźbionych bryłach wykończonych m.in. miedzianymi płytami, co stanowić ma nawiązującymi do pobliskiego gmachu Muzeum II Wojny Światowej, również autorstwa Studia Kwadrat.

W ramach najnowszego etapu Brabanku powstały trzy budynki, w których znalazło się łącznie 110 mieszkań o powierzchni od 44 do 113 m² oraz 20 lokali usługowych. Tym samym zespół ma już 380 apartamentów. Do dyspozycji mieszkańców jest także sala klubową, strefa fitness z saunami, a także oddzielne sale do masażu i jogi oraz przestrzeń coworkingową. Inwestorem Brabanku jest Invest Komfort.