Lody Dudek

i

Autor: Archiwum Architektury Fot. Przemysław Nieciecki, PION

Cukier w normie. Wnętrze lodziarni w Mielcu

2016-08-03 17:00

Pracownia Pigalopus zaprojektowała nowy lokal dla rodzinnej sieci lodziarni Dudek. Choć wnętrze oddaje charakter miejsca, dzięki chłodnej kolorystyce i oszczędnym detalom nie jest przesłodzone.

Nazwa obiektuLody Dudek
Adres obiektuMielec, Polska
AutorzyPigalopus / Malwina Borowiec, Karolina Chodur
Data realizacji (koniec)2016

Projekt powstał na zlecenie rozwijającej się sieci lodziarni Lody Dudek. Trzecia już generacja lodziarzy postanowiła otworzyć nowe lokale w miejscowościach niedalekich od rodzimego Szczucina i postawić na nowy wygląd lokalu. Wnętrze lodziarni w Mielcu miało być nowoczesne i przytulne oraz podkreślać charakter miejsca. Wcześniej w tym samym pawilonie funkcjonowała niewielka księgarnia. Aby dostosować przestrzeń do nowej działalności, przeszklenie frontowej elewacji zostało powiększone, a lokal zyskał połączenie z letnim ogródkiem.

Wnętrze lodziarni utrzymano w jasnych, pastelowych kolorach, które dobrano do zastanego materiału - ciemnozielonychej, ceramicznej posadzki. W projekcie wykorzystano łącznie trzy rodzaje płytek, różniących się barwą i rozmiarem. Kolorowe akcesoria, takie jak półki, stół i krzesła przełamują dominację bieli i mięty. Umieszczona na szybach i kaflach folia holograficzna w kształcie rozrzuconego confetti, za dnia tworzy we wnętrzu grę tęczowych błysków i cieni. Ręcznie zdobione donice z roślinami uzupełniają miętowo-białe wnętrze lodziarni.