Architektura MuratorRealizacjeHotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend

Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend

Na warszawskiej Woli, nieopodal ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Projekt wnętrz opracowało biuro Tremend, czerpiąc inspiracje zarówno z tętniącej życiem,  eklektycznej metropolii, jak i wciąż obecnej w niej dzikiej natury.

Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend
Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB, proj. Tremend; fot. Piotr Gęsicki

Crowne Plaza jako brand został wprowadzony do Polski w 2020 roku. Projekt wnętrz dla pierwszego w naszym kraju obiektu tej marki powierzono doświadczonej w hotelowych realizacjach pracowni Tremend. Międzynarodową markę należało dopasować do polskich realiów. Zupełnie tak jak w życiu, cały czas się czegoś uczyliśmy – wspomina Magdalena Federowicz-Boule, architektka, prezes i dyrektor kreatywna Tremend. To, co tworzyliśmy, było nowością dla nas samych. Było czystym designem – dodaje.

Czytaj też: Kompaktowe łazienki w hotelu Autor Rooms: rozmowa z Mateuszem Baumillerem |

Tworzenie brandu i wprowadzanie go na polski rynek musi opierać się na zaskoczeniu. Architektom zależało, by wykreować przyjazną przestrzeń, która będzie przyciągać ludzi i sprawi, że po prostu będzie się chciało w niej przebywać. Dowodem jest fakt, że hotel Crowne Plaza jako pierwszy w Europie otrzymał certyfikat WELL Health-Safety Rating – cały kompleks The Warsaw HUB spełnia bowiem rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa przeciwko COVID-19.

Projekt hotelu Crowne Plaza był dla nas wyzwaniem i przygodą. Wprowadzaliśmy brand na polski rynek i nie było dokładnie opracowanych standardów projektowych. To z jednej strony nas trochę przerażało, z drugiej zaś pozwoliło na całkowitą realizację naszych pomysłów i wizji – mówi Federowicz-Boule.

Motywem przewodnim w hotelu Crowne Plaza autorzy uczynili Wisłę. Jej dzikość, otaczająca przyroda i złocisty piasek zostały symbolicznie przeniesione do wnętrza. Nawiązania do królowej polskich rzeki odnajdziemy w materiałach, wzorach wykładzin czy żyłkowaniu zastosowanych kamieni. Ale architektom zależało też na odniesieniach do tętniącego życiem miasta: The Warsaw HUB znajduje się przecież w samym centrum stolicy. Te odniesienia widać zwłaszcza w częściach wspólnych, zaczynając od spektakularnego Signature Baru w lobby z efektownym miedzianym stelażem, poprzez mniejsze bary restauracyjne, a kończąc na skybarze The Roof znajdującym się na ostatnim, 21. piętrze wieżowca ze spektakularnym widokiem na Warszawę.

Wnętrza hotelu Crown Plaza zdobyły już kilka prestiżowych nagród w międzynarodowych konkursach architektonicznych, w tym A'Design Award czy Muse Design Awards w kategorii Interior – Hotels & Resorts. Realizację doceniono też w konkursie The International Hotel and Property Awards 2021, organizowanym przez magazyn design et al! oraz w konkursie Hospitality Design magazine.

Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend
Magdalena Federowicz-Boule, architektka, prezes i dyrektor kreatywna pracowni Tremend we wnętrzach hotelu Crowne Plaza Warsaw – The HUB; fot. Marta Kieliszczyk OKK! PR

Hotel Nobu / Warszawa Luksusowy hotel trafnie wpisuje się w otoczenie, respektując jego lokalność i oferując nowe wartości ze szczyptą kosmopolityzmu – o nowej realizacji pracowni medusa group pisze Krzysztof Mycielski.
Najdziwniejsze hotele na świecie: TOP 10 Urlop w rurze kanalizacyjnej, na platformie wiertniczej lub w beczce po winie? Może takie atrakcje czekają właśnie na Ciebie! Przedstawiamy zestawienie 10 najdziwniejszych hoteli na świecie.
Projekt WYWIAD: Jacek Tryc Prezentujemy najnowszy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt Wywiad”. Tym razem głównym bohaterem materiału jest architekt Jacek Tryc.
Wnętrze domu w Katowicach projektu biura 8486 W projekcie wnętrza architekci połączyli elementy na pozór do siebie nie pasujące, tworząc niepowtarzalną kompozycję materiałów, kolorów oraz form. Realizacja zdobyła nagrodę za najlepszy projekt wnętrzarski w tegorocznym konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego.
Seafood Station Restaurant & Oyster Bar w Warszawie projektu pracowni Sikora Wnętrza Inspiracją dla dwupiętrowej restauracji Seafood Station w Warszawie były targi rybne z różnych zakątków świata. Projekt aranżacji wnętrza opracował architekt Jan Sikora, właściciel pracowni Sikora Wnętrza.
Nowy numer „Architekta Wnętrz” Najnowszy numer „Architekt Wnętrz” jest już dostępny. W bieżącym wydaniu poszukujemy tworzyw będących alternatywą dla plastiku. Rozmawiamy z biorewolucjonistką Różą Janusz, współzałożycielką start-upu Make Grow Lab produkującego bioopakowania. Rozwinięciem tematu jest artykuł w dziale ABC specjalisty o materiałach przyszłości, autorstwa Adriana Krężlika z SWPS i Wydziału Architektury Uniwesytetu w Porto.
NINE's. Restaurant & Sports Bar: lokal Roberta Lewandowskiego w Browarach Warszawskich Na początku października w Browarach Warszawskich otwarto NINE's. Restaurant & Sports Bar: nowy koncept gastronomiczny należący do Roberta Lewandowskiego i jego wspólników. Projekt wnętrza opracowało Studio 370.
FUTU SUSHI w nowym wydaniu – realizacja pracowni 74studio Restauracja FUTU SUSHI funkcjonuje w Białymstoku już od dziesięciu lat. Jej wykonane ponad dekadę temu wnętrze zostało zmodernizowane według projektu pracowni 74studio.