Architektura MuratorRealizacjeHotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend

Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend

Na warszawskiej Woli, nieopodal ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Projekt wnętrz opracowało biuro Tremend, czerpiąc inspiracje zarówno z tętniącej życiem,  eklektycznej metropolii, jak i wciąż obecnej w niej dzikiej natury.

Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend
Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB, proj. Tremend; fot. Piotr Gęsicki

Crowne Plaza jako brand został wprowadzony do Polski w 2020 roku. Projekt wnętrz dla pierwszego w naszym kraju obiektu tej marki powierzono doświadczonej w hotelowych realizacjach pracowni Tremend. Międzynarodową markę należało dopasować do polskich realiów. Zupełnie tak jak w życiu, cały czas się czegoś uczyliśmy – wspomina Magdalena Federowicz-Boule, architektka, prezes i dyrektor kreatywna Tremend. To, co tworzyliśmy, było nowością dla nas samych. Było czystym designem – dodaje.

Czytaj też: Kompaktowe łazienki w hotelu Autor Rooms: rozmowa z Mateuszem Baumillerem |

Tworzenie brandu i wprowadzanie go na polski rynek musi opierać się na zaskoczeniu. Architektom zależało, by wykreować przyjazną przestrzeń, która będzie przyciągać ludzi i sprawi, że po prostu będzie się chciało w niej przebywać. Dowodem jest fakt, że hotel Crowne Plaza jako pierwszy w Europie otrzymał certyfikat WELL Health-Safety Rating – cały kompleks The Warsaw HUB spełnia bowiem rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa przeciwko COVID-19.

Projekt hotelu Crowne Plaza był dla nas wyzwaniem i przygodą. Wprowadzaliśmy brand na polski rynek i nie było dokładnie opracowanych standardów projektowych. To z jednej strony nas trochę przerażało, z drugiej zaś pozwoliło na całkowitą realizację naszych pomysłów i wizji – mówi Federowicz-Boule.

Motywem przewodnim w hotelu Crowne Plaza autorzy uczynili Wisłę. Jej dzikość, otaczająca przyroda i złocisty piasek zostały symbolicznie przeniesione do wnętrza. Nawiązania do królowej polskich rzeki odnajdziemy w materiałach, wzorach wykładzin czy żyłkowaniu zastosowanych kamieni. Ale architektom zależało też na odniesieniach do tętniącego życiem miasta: The Warsaw HUB znajduje się przecież w samym centrum stolicy. Te odniesienia widać zwłaszcza w częściach wspólnych, zaczynając od spektakularnego Signature Baru w lobby z efektownym miedzianym stelażem, poprzez mniejsze bary restauracyjne, a kończąc na skybarze The Roof znajdującym się na ostatnim, 21. piętrze wieżowca ze spektakularnym widokiem na Warszawę.

Wnętrza hotelu Crown Plaza zdobyły już kilka prestiżowych nagród w międzynarodowych konkursach architektonicznych, w tym A'Design Award czy Muse Design Awards w kategorii Interior – Hotels & Resorts. Realizację doceniono też w konkursie The International Hotel and Property Awards 2021, organizowanym przez magazyn design et al! oraz w konkursie Hospitality Design magazine.

Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend
Magdalena Federowicz-Boule, architektka, prezes i dyrektor kreatywna pracowni Tremend we wnętrzach hotelu Crowne Plaza Warsaw – The HUB; fot. Marta Kieliszczyk OKK! PR

Hotel Nobu / Warszawa Luksusowy hotel trafnie wpisuje się w otoczenie, respektując jego lokalność i oferując nowe wartości ze szczyptą kosmopolityzmu – o nowej realizacji pracowni medusa group pisze Krzysztof Mycielski.
Najdziwniejsze hotele na świecie: TOP 10 Urlop w rurze kanalizacyjnej, na platformie wiertniczej lub w beczce po winie? Może takie atrakcje czekają właśnie na Ciebie! Przedstawiamy zestawienie 10 najdziwniejszych hoteli na świecie.
Przebudowa poddasza kamienicy w Gliwicach autorstwa biura Dyrda Fikus Architekci To jedna z najnowszych realizacji pracowni Dyrda Fikus Architekci. Zastosowane przez autorów materiały, kolory i faktury miały jedynie stanowić tło dla istniejącej konstrukcji dachu. Projekt zdobył jedną z głównych nagród w tegorocznej odsłonie konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego.
Architekt Wnętrz – pobierz nowe wydanie! W najnowszym wydaniu magazynu „Architekt Wnętrz” m.in. prezentacja niecodziennej adaptacji XIV-wiecznego kościoła w Gironelli, rozmowa z projektantką Mają Ganszyniec, trendy w projektowaniu przestrzeni komercyjnych.
Szkoła dla ukraińskich dzieci projektu xystudio Szkoła dla dzieci z Ukrainy urządzona w biurowcu myhive Mokotów Two według projektu xystudio funkcjonuje już ponad miesiąc. Prezentujemy pierwsze zdjęcia realizacji.
Wnętrze Roku SAW 2022: startuje II edycja konkursu na najlepsze projekty wnętrzarskie Rusza II edycja konkursu Wnętrze Roku SAW. Jurorzy wyłonią najlepsze wnętrza prywatne i publiczne z lat 2019-2022. „Architektura-murator” po raz kolejny jest patronem medialnym konkursu.
Projekt WYWIAD: Roland Stańczyk o istocie zawodu architekta wnętrz Rolą architekta jest stworzenie ramy, którą mieszkańcy będą wypełniać swoimi pragnieniami, swoją osobowością, swoimi zainteresowaniami. Jeżeli podejmuje się decyzje za innych, trzeba to robić niezwykle odpowiedzialnie – przestrzega Roland Stańczyk. Prezentujemy nowy odcinek z realizowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz cyklu „Projekt WYWIAD”. Tym razem bohaterem materiału jest architekt Roland Stańczyk, założyciel pracowni RS Studio Projektowe.
Pierogarnia Syrena Irena: nowa realizacja biura Projekt Praga Syrena Irena to nowy warszawski lokal z pierogami i... wódką. Ton eklektycznym wnętrzom nadają minimalistyczne grafiki od Mamastudio. Ta nawiązująca do stylistyki lat 60. identyfikacja stała się inspiracją dla architektów z pracowni Projekt Praga.