Kątem Oka: nowa inicjatywa studentów architektury Politechniki Łódzkiej

i

Autor: Archiwum Architektury

Kątem Oka: nowa inicjatywa studentów architektury Politechniki Łódzkiej

2021-05-19 15:20

Studenckie Koło Naukowe ,,Kąt” zaprasza do udziału w nowej inicjatywie, która popularyzować będzie szeroko rozumianą architekturę.  W ramach przedsięwzięcia zaplanowano m.in. cykl podcastów.

Studenckie Koło Naukowe,,Kąt” działa przy Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej od dwunastu lat. Członkowie koła organizują wiele wydarzeń i spotkań, dzięki którym studenci kierunków artystycznych i inżynierskich zdobywają nowe umiejętności. W tym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, przygotowali nową odsłonę projektu ,,Kątem Oka”. W ramach inicjatywy, której celem jest popularyzacja szeroko rozumianej architektury, przewidziano m.in. cykl podcastów, projekcje filmów, a także zestawienia muzycznych przebojów wybranych przez czołowych architektów.

Dotychczas swoje playlisty na prośbę studentów ułożyli Barbara i Oskar Grąbczewski oraz jeden z najbardziej znanych łódzkich architektów – Daniel Libeskind. Szukamy wpływów oraz relacji między tym, czego nie dostrzegamy, a co silnie oddziałuje na otoczenie, ludzi i procesy zachodzące w społeczeństwie. Nietypowe podejście do wyboru tematyki podcastów to przemyślana koncepcja, a sam wybór gości nie jest przypadkowy. To osoby z różnych dziedzin, których praca oraz filozofia ma duże znaczenie w skali otaczającej nas przestrzeni. Są to rozmowy na temat zachodzących zmianach, zapomnianych czy niedocenianych funkcji architektury. Spotkania dotyczą dźwięku, partycypacji społecznej czy wpływu kolorów i materiałów na ich odbiór przez człowieka. Rozmawiamy też o skali, roli zieleni i o kobietach we współczesnym projektowaniu – informują na swojej stronie. Więcej na www.czerwonepufy.com.

ZAPISZ SIĘ