Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już po raz czwarty!

i

Autor: Archiwum Architektury W tym roku w ramach akcji „Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” można wylicytować m.in. wielkoformatowe zdjęcie soczewkowe ikonicznej Arki Roberta Koniecznego; fot. Danalka

Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już po raz czwarty!

2022-01-28 19:35

30 stycznia 2022 roku odbędzie się jubileuszowy, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz czwarty Architecture Snob włącza się w zbiórkę, organizując akcję „Architekci grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. W poprzednich latach udało się zebrać ponad 250 tysięcy złotych!

Trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy poświęcony będzie wsparciu szeroko pojętej okulistyki dziecięcej. Zebrane pieniądze wesprą 25 oddziałów i pododdziałów szpitalnych oraz poradnie, które potrzebują nowoczesnego sprzętu by ratować wzrok najmłodszych. Zeszłoroczna odsłona akcji Architekci Grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zmobilizowała środowisko polskich architektów i projektantów, które pokazało, że potrafi się zjednoczyć we wspólnej sprawie i z empatią działać na rzecz większego dobra. Udało się zebrać aż 196 532 zł, a największym zainteresowaniem cieszył się projekt domu studia Karpiel Steindel Architektura, który wylicytowano za 71 100 zł. Od kilku lat zbierałem się z zamiarem, aby w jakiś sposób architektura wspierała tak szczytny cel jakim jest zbiórka pieniędzy na WOŚP. Dopiero dzięki stworzeniu platformy archisnob.com i wywiadzie jakiego udzieliła architektka Ewa Kuryłowicz mówiąc o tym, że w Polsce brakuje nam empatii, a szczególnie brakuje jej architektom, pomysł nabrał realnych kształtów. Z każdym rokiem do inicjatywy dołącza coraz większa grupa fantastycznych projektantów – mówi Marcin Szczelina, redaktor naczelny magazynu „Architecture Snob”.

Architekci dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już po raz czwarty!

i

Autor: Archiwum Architektury Jurek Owsiak, prezes Fundacji WOŚP; fot. Łukasz Widziszowski

W tym roku w akcji po raz kolejny bierze udział m.in. Zbigniew Maćków, który na aukcję wystawił możliwość spędzenia weekendu w domu Igloo Witolda Lipińskiego. Architekt, od niedawna nowy właściciel tego kultowego domu, oferuje też prywatne oprowadzanie po budynku i wycieczkę rowerową po okolicy.

Czytaj też: Zbigniew Maćków ratuje dom igloo Witolda Lipińskiego |

Po raz czwarty gra z Orkiestrą pracownia KWK Promes Roberta Koniecznego. Tym razem można wylicytować wielkoformatowe zdjęcie soczewkowe ikonicznej Arki Koniecznego. Zdjęcie pochodzi z właśnie zakończonej indywidualnej wystawy pracowni KWK Promes w Galerie d'Architecture w Paryżu. Wśród oferowanych usług można znaleźć też m.in. projekt domu jednorodzinnego do 150m² od Pracowni nad Wartą, kompleksowy projekt pokoju dziecka od pracowni Neroom, projekt funkcjonalny dowolnego pomieszczenia mieszkalnego od DEER DESIGN Pracownia Architektury Wnętrz czy ekspertyzę wibroakustyczną mieszkania od ADAM – Noise & Vibration Control. Licytować można ponadto konsultacje projektowe z architektami z biura Mili Młodzi Ludzie, szkolenia od Architect Support i PLN Design Group, a także unikatowe produkty m.in. krzesło z nowej kolekcji RING marki VANK czy fotel i podnóżek DRUM z kolekcji Cappellini od MARRO. Do akcji dołączyła też pracownia SUPERGUT STUDIO, która przeznaczyła na licytację instalację artystyczną „Coś wisi w powietrzu”.W tym roku oprócz licytacji wraz z fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, platforma postanowiła wyremontować jedno z pomieszczeń Oddziału Okulistyki Dziecięcej w Łodzi. Za projekt odpowiedzialna jest pracownia xystudio z Warszawy. Organizatorzy zapraszają filmy budowlane oraz firmy oferujące wyposażenie wnętrz do współpracy przy tej inicjatywie. Wszystkie aukcje trwają do 10 lutego na platformie Allegro.

ZAPISZ SIĘ