Architekci Oddziału Warszawskiego SARP: spotkanie z pracownią 22Architekci

i

Autor: Archiwum Architektury Architekci Oddziału Warszawskiego SARP: spotkanie z pracownią 22Architekci

Architekci Oddziału Warszawskiego SARP: spotkanie z pracownią 22Architekci

2020-03-02 13:18

Stołeczny oddział SARP zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu prezentującego warszawskie pracownie architektoniczne. Gośćmi wieczoru będą projektanci ze studia 22Architekci.

Architekci Oddziału Warszawskiego SARP to nowy cykl spotkań, zainaugurowany w maju ubiegłego roku. Dotychczas w ramach cyklu zaprezentowały się biura HRA i Grupa 5 Architekci. Tym razem gośćmi wieczoru będą projektanci ze studia 22Architekci, autorzy m.in. zwycięskiego projektu osiedla Nowy Nikiszowiec w Katowicach, Nowe Jeziorki w Warszawie, kampusu Akademii Morskiej w Gdyni czy pawilonu edukacyjnego na terenie głównego kampusu Uniwersytetu Warszawskiego.

Pracownię architektoniczną 22Architekci założyło w 2010 roku czterech absolwentów Politechniki Warszawskiej: Wojciech Conder, Aleksander Drzewiecki, Maciej Kowalczyk i Michał Tatjewski. Z czasem w charakterze wspólnika dołączyła do nich Aleksandra Zubelewicz. Dziś biuro zatrudnia ponad 20 osób. Na koncie ma wiele nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych, a wśród realizacji m.in. dom studencki Foxtrot (2019) i siedzibę firmy Puntomila (2014) w Warszawie, osiedle Fi w Krakowie (2015) czy modernizację ulicy Piotrkowskiej w Łodzi (2013). Podczas spotkania architekci spróbują odpowiedzieć na pytania: co jest kosztem miękkim dla inwestorów, kto ulega magii optymalizacji, czym jest technika nieświadomego blefu w negocjacjach, na czym polega koszmar partycypacji i dlaczego warto brać udział w konkursach, nawet gdy się ich nie wygrywa.

Architekci Oddziału Warszawskiego SARP Spotkanie z pracownią 22Architekci Kiedy: 4 marca, godz.18.00-20.00 Gdzie: ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury, Warszawa, pasaż Wiecha 4