Architektura od wnętrza nr 1/2018 - Pobierz bezpłatne e-wydanie

i

Autor: Archiwum Architektury

"Architektura od wnętrza" nr 1/2018 - Pobierz bezpłatne e-wydanie

2018-07-06 11:27

W numerze: wyjątkowa kaplica nad chińskim Morzem Żółtym oraz minimalistyczne apartamenty w samym centrum Tokio. Przedstawiamy także najlepsze realizacje z hiszpańską ceramiką i najnowsze trendy w aranżacji łazienek i kuchni.

Architektura od wnętrza nr 1/2018 - Pobierz bezpłatne e-wydanie

i

Autor: Archiwum Architektury

We współczesnych miastach dominują zunifikowane budynki naszpikowane elektroniką i nowymi technologiami. W tym świecie wszechobecnej i postępującej cyfryzacji ascetyczna architektura należy raczej do rzadkości. Zbudowana na plaży Beidaihe betonowa kaplica, projektu Vector Architects, która w czasie przypływu niemal unosi się na wodzie, zdaje się tego postępu nie zauważać. Podobnie jest w przypadku apartamentów w dzielnicy Shibuya autorstwa Hiroyuki Ogawa Architects, które z tłocznego Tokio przenoszą w przestrzeń kontemplacji. Poszukiwanie wytchnienia od codziennego zgiełku zauważalne jest też w tematach tegorocznych festiwali. Majowy Łódź Design Festival odbył się pod hasłem Refleksje, skupiając uwagę na relacji człowiek – technologia, a motywem przewodnim wrześniowego Tygodnia Dizajnu w Helsinkach będzie Zaufanie, co prowokować ma do przemyśleń na temat ekonomii współdzielenia.

POBIERZ E-WYDANIE

Może zainteresuje Cię również nr 3/2018, w którym piszemy m.in. o architekturze z recyklingu i podpowiadamy, jak stworzyć komfortową przestrzeń do pracy, nr 4/2018, w którym prezentujemy m.in. najciekawsze sauny miejskie oraz teatr w szwajcarskich Alpach, zbudowany na wysokości 2300 m n.p.m. albo nr 2/2018, w którym publikujemy m.in. relacje z Łódź Design Festival i Gdynia Design Days.