Architektura MuratorWydarzeniaArchitektura przez duże A – weź udział w warsztatach!

Architektura przez duże A – weź udział w warsztatach!

Kees Christiaanse, Hani Rashid czy architekci z Lacaton & Vassal to tylko niektórzy twórcy zaproszeni w tym roku do poprowadzenia warsztatów we Wrocławiu. Wspólnie z uczestnikami zastanawiać się będą nad rolą kultury w kształtowaniu przestrzeni publicznych.

Architektura przez duże A – weź udział w warsztatach!

W ramach programu Architektura ESK Wrocław 2016 w lutym rusza specjalna edycja projektu DużeA, organizowanego przez wrocławski SARP cyklu wykładów i warsztatów poświęconych najistotniejszym problemom współczesnej architektury. W tym roku spotkania odbywać się będą pod hasłem: Natura – Społeczność – Architektura, a wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele takich pracowni jak JDS – Julien De Smedt, Work AC, Günther Vogt, Kees Christiaanse, Lacaton & Vassal czy Hani Rashid.

Uczestnicy wspólnie z panelistami zastanowią się m.in. nad wpływem, jaki przestrzeń wywiera na kształtowanie postaw i tożsamości mieszkańców. Chcemy wykazać, że miasto to nie pojedyncze obiekty architektoniczne, a kompleksowe środowisko przestrzenne, gdzie architektura, natura i społeczeństwo budują zrównoważoną strukturę zależności i powiązań – piszą organizatorzy.

Tegoroczna edycja projektu DużeA podzielona została na trzy części: Natura, Społeczność, Architektura, podczas których wybrane zagadnienia zostaną przetestowane w konkretnych lokalizacjach Wrocławia. Już 1 lutego rozpocznie się cykl Natura, a tematem pierwszych warsztatów będzie Zielone miasto. Kolejne to Miasto nad rzeką (7 marca 2016 roku) i Farmy miejskie (4 kwietnia). Cały projekt potrwa do października, a towarzyszyć mu będą wystawy oraz publikacja zawierająca autorskie idee i sylwetki twórcze wykładowców.

Kuratorzy: Maciej Hawrylak, Daria Kieżun, Sylwia Sikora
Organizator: SARP Wrocław
Wstęp wolny

Kurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie Są jeszcze miejsca na letni kurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie w Kotlinie Kłodzkiej. Pięciodniowe warsztaty poprowadzą architekci Magdalena Górska z pracowni eKodama, Tomasz Mielczyński z biura TXMA oraz Ben Lazar, specjalista od permakultury.
Architektura Betonowa 2021 – Gra o tron [FOTOREALACJA] Zakończyła się 6. edycja warsztatów studenckich Architektura Betonowa 2021. 24 studentów z Krakowa, Zielonej Góry, Warszawy, Wrocławia, Lublina i Poznania projektowało, a następnie wykonało fizyczne szalunki, aby na koniec wypełnić je mieszanką betonową i stworzyć niepowtarzalne rzeźby – trony.
Warsztaty MEDS Silesia Revival 2021 Warsztaty architektoniczno-designerskie MEDS Silesia 2021 trwają od 14 do 19 sierpnia. Hasło tegorocznej edycji, odnosi się do miejskiego i architektonicznego kontekstu Górnego Śląska jako terenu kopalń, szybów i fabryk.
O wolności w czasach izolacji - relacja z warsztatów studenckich Think Freedom Godziny spędzone na telekonferencjach, mnóstwo zdjęć, skanów, rozmów i e-maili. Tak wyglądały warsztaty, które odbyły się w po ogłoszeniu zawieszenia zajęć na uczelniach wyższych. Planowane były spotkania w Muzeum Żydowskim i synagodze w Oświęcimiu, jednak dynamiczna sytuacja epidemiczna w kraju zmusiła do zmiany formy warsztatów na zdalną.
Studio Zoochitecture: Iza Rutkowska przekształca kolejne przestrzenie publiczne według pomysłu dzieci Najpierw był Madryt, teraz Wilno, wkrótce będzie Warszawa. Artystka Iza Rutkowska wraz ze studiem Zoochitecture przeprojektowuje przestrzenie publiczne według pomysłów najmłodszych. 15 października ruszają w Warszawie warsztaty dla dzieci. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy!
SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie Do 30 maja trwa rejestracja na Survival Budowlany SPOT 2020. Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów kierunków technicznych z całej Polski. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.