Cinema Lab: stwórz wytyczne przestrzenne dla kin czasów pandemii!

i

Autor: Archiwum Architektury Zadaniem uczestników będzie opracowanie wytycznych przestrzennych i funkcjonalnych dla kin w okresie kryzysu związanego z pandemią; il. GettyImages

Cinema Lab: stwórz wytyczne przestrzenne dla kin czasów pandemii!

2020-06-15 18:18

Pawilon Zodiak i Fundacja Obserwatorium zapraszają do udziału w otwartych warsztatach towarzyszących wystawie „Przekrój kino”. Podczas cyklu spotkań on-line uczestnicy opracują wytyczne przestrzenne i funkcjonalne dla kin czasu pandemii.

Jak zmieni się rola kin w przestrzeni miejskiej? Jak kina radzą sobie z kryzysem? Czy będziemy musieli na nowo zdefiniować wspólne oglądanie filmów na dużym ekranie? Wreszcie, jak architekci i badacze miejscy mogą pomóc w tym procesie? Między innymi nad tymi kwestiami zastanawiać się będą uczestnicy warsztatów on-line towarzyszących wystawie „Przekrój kino” prezentowanej w Zodiaku Warszawskim Pawilonie Architektury jeszcze do 12 lipca. Czytaj też: Kina w Warszawie: architektura stołecznych kin. Wystawa |Do udziału organizatorzy zapraszają studentów i młodych  absolwentów kierunków projektowych, a także tych związanych z branżą kinową i filmową. W ramach cyklu przewidziano dwa spotkania warsztatowe oraz konsultacje z tutorami i ekspertami. W zależności od sytuacji, w planach jest także spacer badawczy do wybranej przestrzeni kinowej. Uczestnicy cyklu będą pracować w interdyscyplinarnym zespole, przechodząc przez proces diagnozy sytuacji po opracowywanie konkretnej koncepcji w formie wytycznych. Ich zadaniem będzie także atrakcyjne opracowanie koncepcji w formie infografiki.

Harmonogram cyklu Cinema Lab

20-21 czerwca | warsztaty on-line27 czerwca | konsultacje on-line4 lipca | konsultacje on-line12 lipca | prezentacja on-line

Jak wziąć udział w warsztatach Cinema Lab?

Aby wziąć udział w projekcie, prześlij zgłoszenie używając formularza na stronie www.docs.google.com. Osoby zakwalifikowane będą zobowiązane do podpisania deklaracji udziału przed rozpoczęciem zajęć. Rekrutacja na warsztaty trwa do 18 czerwca. Warsztaty Cinema LabKiedy: 20 czerwca-12 lipca 2020 roku Organizator: miasto stołeczne WarszawaPartner: Fundacja Obserwatorium (W małym kinie)Tutorzy: Marta Baranowska (edukatorka i projektantka), Karol Wittels (socjolog, Fundacja Obserwatorium)Eksperci projektu: Piotr Gierałtowski (architekt), Marlena Gabryszewska (filmoznawczyni i animatorka kultury)