Spis treści
- To drugie spotkanie w cyklu debat „Czas na nową architekturę”
- "Przed projektem" - to temat marcowego spotkania
- Kto weźmie udział w marcowej dyskusji?
To drugie spotkanie w cyklu debat „Czas na nową architekturę”
Fundacja Instytut Reportażu, przy wsparciu Invest Komfort oraz we współpracy z magazynem Architektura-murator i Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki, zaprasza na cykl debat „Czas na nową architekturę”.
Czytaj także: Bolesław Stelmach: Nie wydaje mi się, żeby w polskiej architekturze działo się coś przełomowego
W obliczu kryzysu klimatycznego, zmieniających się oczekiwań inwestorów i użytkowników oraz rosnącej świadomości społecznej architektura staje przed koniecznością redefinicji. Jak powinna wyglądać w przyszłości? Czy jesteśmy gotowi na nadchodzące zmiany? To jedne z wielu pytań, na które postarają się odpowiedzieć zaproszeni do debaty goście.

i
"Przed projektem" - to temat marcowego spotkania
Proces inwestycyjny często nabiera tempa, zostawiając niewiele przestrzeni na refleksję. W sektorze publicznym sztywne ramy budżetowe i procedury finansowania ograniczają możliwość zmian, natomiast prywatni inwestorzy działają pod presją szybkiej komercjalizacji.
Decyzje kształtujące przyszłość budynku zapadają często na długo przed pierwszym szkicem projektu. To właśnie ten moment zasługuje na szczególną uwagę – warto sprawdzić, jakie działania mogą wpłynąć na jakość architektury i komfort jej użytkowników jeszcze przed rozpoczęciem projektowania.
Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia:
Na przykładzie szeroko dyskutowanego konkursu na rozbudowę Muzeum Architektury we Wrocławiu sprawdzimy, w jakim sposób można przygotować konkurs albo brief dla pracowni, aby w efekcie powstał jak najlepszy budynek.

i
Kto weźmie udział w marcowej dyskusji?
W poprzedniej debacie, prowadzonej przez Artura Celińskiego mogliśmy posłuchać rozmowy Marty Ejsmont, Marcina Czechowicza i Filipa Springera.
Tym razem gośćmi redaktora naczelnego Architektury Murator będzie Monika Arczyńska - architektka z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem, od 2015 roku wspólnie z Łukaszem Pancewiczem tworząca firmę A2P2 ARCHITECTURE & PLANNING, oraz Michał Duda, Dyrektor Muzeum Architektury we Wrocławiu.
