Architektura MuratorWydarzeniaDKBE 2017 - debata o najnowszych rozwiązaniach i standardach w branży HVAC

DKBE 2017 - debata o najnowszych rozwiązaniach i standardach w branży HVAC

Rola komfortu wewnętrznego i rozwiązań instalacyjnych w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym to główny temat DKBE 2017 - debaty, która odbędzie się 5 października w Warszawie z inicjatywy jednego z największych producentów systemów wentylacyjnych.

Do 2020 roku wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej będą musiały zmniejszyć zużycie energii o 20% i przygotować strategię umożliwiającą dalsze oszczędności w kolejnych dekadach. Dla Polski to duże wyzwanie, wymagające zmian we wszystkich gałęziach gospodarki. Jednym z kluczowych obszarów, w których można stosunkowo niskim kosztem podnieść efektywność jest branża HVAC. 5 października z inicjatywy Lindab - jednego z największych producentów systemów wentylacyjnych - w Warszawie odbędzie się debata na temat zmian na rynku HVAC i edukacji w zakresie najnowszych technologii stosowanych w systemach wentylacyjnych. Zaplanowane w jej ramach wystąpienia podzielono na trzy bloki tematyczne:

Komfort - punktem wyjścia do całej dyskusji musi być zagwarantowanie zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników budynków. Prelegenci będą poruszali zagadnienia takie jak: technologie zarządzania i optymalizacji klimatu wewnętrznego, wpływ klimatu na wydajność pracy i certyfikaty zapewniające spełnianie najwyższych standardów.

Budownictwo - w ramach tego obszaru przedyskutujemy wpływ zmian na architekturę budynków i wymagania dyrektywy UE w kontekście polskiego kodeksu budowlanego i eksploatacji budynków.

Energooszczędność - w trakcie tego najważniejszego segmentu debaty prelegenci przedstawią szereg rozwiązań, które pozwalają podnieść efektywność energetyczną branży HVAC, takie jak: systemy wentylacyjne o podwyższonej klasie szczelności, rekuperacja, zmiennowydatkowe systemy VAV, a także inteligentne systemy pomiarów i zarządzania powietrzem.

Wśród prelegentów pojawią się między innymi:
dr inż. Piotr BARTKIEWICZ, OSWBZ / GO4Energy
dr inż. Andrzej GÓRKA, PZITS / Politechnika Poznańska mgr inż. Piotr MOKRZAŃSKI, OSWBZ / Go4Energy
dr inż. Jarosław MÜLLER, SPW / Politechnika Krakowska
dr inż. Joanna RUCIŃSKA, PZITS / Politechnika Warszawska
mgr inż. Sławomir SAWICKI, SPW / Pol-Con Consulting
prof. dr inż. Paweł WARGOCKI, Duński Uniwersytet Techniczny
dr inż. Peter WOUTERS, Lindab / Tight Vent

Na lokalizację wydarzenia wybrano PGE Narodowy. Formularz rejestracyjny oraz harmonogram wykładów dostępne na stronie www.dkbe2017.pl

Tagi:
Konferencja „Miasta Przyszłości” 2020 W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.
Senses in Architecture, Urban Landscaping and Design – SAUL 2020: konferencja Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz katowicki oddział SARP i śląski Towarzystwa Urbanistów Polskich zapraszają na II międzynarodową konferencję: Senses in Architecture, Urban Landscaping and Design – SAUL 2020. Wśród gości m.in. Odile Decq oraz Takaharu i Yui Tezuka – założyciele Tezuka Architects.
Definiowanie Przestrzeni Architektonicznej 2019 To już dziewiętnasta edycja międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu Definiowanie przestrzeni architektonicznej. W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem Tradycja i nowoczesność architektury. Publikujemy tezy Marii Misiągiewicz oraz Dariusza Kozłowskiego, które staną się punktem wyjścia do dyskusji!
Redefining Cities in View of Climatic Changes – międzynarodowa konferencja w Warszawie Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji „Redefining Cities in View of Climatic Changes” prezentującej najnowsze technologie i projekty dla miast w obliczu zmian klimatycznych.
Better Urban Life – Warszawa i Zurych, dwie metropolie w trakcie transformacji Ambasada Szwajcarii w Polsce oraz Polsko-Szwajcarska Izba Handlowa we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej organizują konferencję Better Urban Life. W programie prezentacje, debata i tzw. slam battles z udziałem m.in. prof. Jerzego Hausnera i Wernera Hubera, redaktora magazynu „Hochparterre”.
Konferencja Miasto dla ludzi # Miasto Jutra Zakres zagadnień poruszonych podczas konferencji naukowej Miasto dla ludzi # Miasto Jutra, która odbyła się we wrocławskim Muzeum Architektury, obejmował szerokie tematyczne spektrum – od infrastruktury i konstrukcji, po socjologię i malarstwo. Dominującym wątkiem okazały się kwestie zarządzania miastem według koncepcji smart city – relacja Pawła Floryna.