Architektura MuratorWydarzeniaDziecięce Studio Architektury. Warsztaty

Dziecięce Studio Architektury. Warsztaty

W Centrum Poznawczym przy wrocławskiej Hali Stulecia rozpoczyna się nowy cykl warsztatów architektonicznych dla dzieci. Podczas spotkań w Dziecięcym Studiu Architektury najmłodsi dowiedzą się między innymi czym zajmuje się architekt, czym jest przestrzeń publiczna i do czego potrzebna jest zieleń w mieście

Warsztaty dla dzieci odbywają się w soboty we wrocławskim Centrum Poznawczym przy Hali Stulecia. Dziecięce Studio Architektury zaprasza na spotkania, które przez zabawę przedstawiają podstawowe pojęcia architektoniczne. Warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat poświęcone są architekturze, projektowaniu i rozwojowi współczesnego miasta. W styczniu 2014 rozpoczyna się kolejny cykl zajęć pod hasłem Graj w architekturę! – architektura dla dzieci.

Czy architektura może uczyć i bawić? Jak wyglądają place zabaw, podwórka i szkoły w innych miejscach na świecie? Jak projektować, by tworzyć przestrzenie przyjazne dla wszystkich dzieci, również dzieci niepełnosprawnych? Na jakie zmysły działa architektura? Jak stworzyć wielozmysłową i funkcjonalną przestrzeń dla dzieci? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć organizatorzy warsztatów.

Program warszatów architektonicznych
18 stycznia 2014. Gramy zmysłami – architektura i zmysły
25 stycznia. Zmieniamy programy – dizajn i architektura
1 lutego 2014. Moje pokoje – domowe przestrzenie dla dzieci 
8 lutego. Uczymy się – edukacja w architekturze
1 marca 2014. Strukturka podwórka
8 marca. Fabryka zabawy – place zabaw dalekie i bliskie
15 marca. Razem, czyli jak? – przestrzeń publiczna z dziećmi
22 marca. Sadzimy, kosimy… myślimy – o zieleni w architekturze
29 marca. Labirynty –  architektura dla dzieci niepełnosprawnych

Cena udziału w całym cyklu, czyli dziewięciu warsztatach po 120 minut wynosi 270 zł, możliwy jest także udział w wybranych spotkaniach (35 zł).
Więcej informacji www.centrumpoznawcze.pl >>
Centrum Poznawcze w Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław
rezerwacja@halastulecia.pl; tel. 71 347 51 51

Dziecięce Studio Architektury w Centrum Poznawczym przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Warsztaty 2014
Dziecięce Studio Architektury w Centrum Poznawczym przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Warsztaty 2014
Mali architekci. Warsztaty architektoniczne dla dzieci organizuje SARP oddział Jelenia Góra Warsztaty organizowane będą cyklicznie, w każdą środę. W siedzibie SARP zajęcia poprowadzą architekci i studenci Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej