fotka z /zdjecia/32_art.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury

Erick van Egeraat

Holenderski architekt zapowiada kontynuowanie swojej działalności o nowej nazwie Designed by Erick van Egeraat BV.

Erick van Egeraat jest autorem warszawskiej Ambasady Królestwa Niderlandów przy ul. Kawalerii 10 ("A-m" 2/2004).

20 stycznia, jedna z najsłynniejszych holenderskich pracowni (EEA) Erick van Egeraat Associated Architects BV ogłosiła utratę płynności finansowej, po tym jak realizacja wielu jej projektów została zawieszona z powodu kryzysu. Po tym wydarzeniu, Erick van Egeraat osiągnął porozumienie z przedstawicielem kancelarii prawniczej Raymondem de Bok na prowadzenie dotychczasowych ponad 50 projektów.

Ostateczne przeszkody w kierunku trwałego rozwiązania firmy zostały już usunięte. Przy wsparciu kilku inwestorów, kontynuacja współpracy z zainteresowanymi stronami jest w toku. Skutki obecnej sytuacji finansowej na rynku nieruchomości wymaga krytycznej refleksji i gruntownej restrukturyzacji.

- To jest coś czego jestem bardzo świadomy i wykonanej pracy w ciągu ostatnich lat. Z drugiej strony jestem bardzo szczęśliwy, że otrzymałem tak wiele pozytywnych i przychylnych reakcji. To naprawdę pocieszające, że szerokie grono klientów, partnerów i współpracowników oferują swoją pomoc. To na pewno pomogło wzmocnić moją wiarę w dobry wynik tego procesu - komentuje Erick van Egeraat.


Informacje: www.eea-architects.com