Architektura MuratorWydarzeniaKonferencja Future 4 Build na temat budownictwa ekologicznego

Konferencja Future 4 Build na temat budownictwa ekologicznego

Termin budownictwo ekologiczne w branży budowlanej oznacza osiągnięcie podstawowego celu jakim jest funkcjonowanie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Wciąż jednak dla wielu firm zastosowanie praktycznych zasad budownictwa ekologicznego jest wyzwaniem. Konferencja Future 4 Build to odpowiedź na pytania dotyczące budownictwa zielonego.

fotka z /zdjecia/future_4_build.jpg

 

Future 4 Build
17 – 18 października 2011
Hotel Marriott w Warszawie

Międzynarodowa konferencja Future 4 Build, skierowana do deweloperów, generalnych wykonawców, inwestorów, architektów, poświęcona tematyce budownictwa ekologicznego, stanowić będzie platformą wymiany informacji i wiedzy w obszarze budownictwa zrównoważonego. Omówione zostaną dyrektywy Parlamentu Europejskiego i ich wpływ na zmiany przepisów i podejście do zrównoważonego budownictwa w Polsce. Celem konferencji jest wskazanie rozwiązań prowadzących do zwiększnia stopy zwrotu z inwestycji w projekty zrównoważonego budownictwa poprzez wypracowanie ekologicznych nawyków. W ramach konferencji Return-On-Investment, Możliwości i Zagrożenia Budownictwa Zrównoważonego profesjonaliści i eksperci z kraju i z zagranicy odpowiedzą na pytanie jakie są kierunki i przyszłość zrównoważonego budownictwa w Polsce, w jaki sposób pozyskać fundusze na tego rodzaju inwestycje, jakie wyzwania zrównoważonemu budownictwu stawia administracja i infrastruktura.

OBEL AWARD 2020 dla Anny Heringer OBEL AWARD to nowa architektoniczna nagroda dotowana kwotą 100 tys. euro. Ma na celu promowanie nowatorskich rozwiązań służących publicznemu dobru. 21 października przyznana została po raz drugi - tym razem wyróżniono niemiecką architektkę Annę Heringer za zrealizowane w Bangladeszu lokalne centrum pod nazwą Anandaloy.
Festiwal Naturalnego Budowania w Warszawie Już 24 i 25 czerwca odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Naturalnego Budowania. W programie warsztaty i dyskusje na temat wykorzystywania słomy, gliny, konopi oraz innych naturalnych, niskoprzetworzonych i odnawialnych materiałów do wznoszenia domów.
Projekt nowego biurowca Ericpol w Łodzi W centrum Łodzi, u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tymienieckiego powstaje nowy biurowiec Ericpol o powierzchni ok. 11,5 tys. metrów kwadratowych Projekt czterokondygnacyjnego biurowca przygotowało krakowskie biuro architektoniczne HORIZONE Studio Darasz Kisielewski Strzeński