Architektura MuratorWydarzeniaKonferencja "Nowe oblicze BIM"

Konferencja "Nowe oblicze BIM"

Celem konferencji jest popularyzacja technologii modelowania informacji o budynkach. Wśród prelegentów znajdą się polscy i zagraniczni specjaliści BIM.

Konferencja "Nowe oblicze BIM"

BIM (ang. Building Information Modeling - Modelowanie Informacji o Budynku) to technologia umożliwiająca uporządkowanie  wielobranżowej dokumentacji, tak by stała się zorganizowanym i spójnym strumieniem danych, koordynowanych na bieżąco w miarę postępu prac i potrzeb budowy. W Wielkiej Brytanii, gdzie projektowanie BIM jest już obowiązkiem w inwestycjach publicznych, szacuje się, że wdrożenie tej technologii może umożliwić dwukrotne przyspieszenie budów i zmniejszenie ich kosztów o 1/3.

Celem konferencji jest popularyzacja tej technologii BIM w Polsce. Prelegentami będą polscy oraz zagraniczni specjaliści zajmujący się problematyką BIM, m.in. Dr Ilka May - Arup, Antonio Ruivo Meireles - ndBIM Virtual Building, Ákos Rechtorisz - GRAPHISOFT, Paweł Wierzowiecki - Graph'it Studio, Maciej Dejer M.A.D. Engineers, Miklós Szövényi-Lux GRAPHISOFT. Organizatorem konferencji jest firma WSC Sp. z o.o.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP. Więcej informacji  oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.wsc.pl/BIM2016

29 listopada 2016 roku
Warszawa
Multikino Złote Tarasy

Jak zaprojektować system wentylacyjny w środowisku Autodesk Revit? Bezpłatne szkolenie BIM dla architektów Jakie błędy najczęściej popełniają projektanci wentylacji? Jak stworzyć wysokiej jakości system wentylacyjny i wygenerować szczegółowe zestawienia z modelu? I na czym tak naprawdę polega modelowanie parametryczne? Centrum Szkoleniowe Siniat i Promat zaprasza na bezpłatne warsztaty on-line.
Bezpłatne szkolenie BIM dla architektów Centrum Szkoleniowe Siniat i Promat zaprasza na bezpłatne warsztaty on-line poświęcone wykorzystywaniu rozwiązań technologii BIM w praktyce architektonicznej. Podczas warsztatów nauczysz się m.in. praktycznego modelowania parametrycznego i dowiesz, jak unikać błędów dzięki koordynacji geometrii 3D. Liczba miejsc ograniczona!
Osiedle Mieszkanie Plus Ratuszowa w technologii BIM Projekt osiedla Mieszkanie Plus Ratuszowa według projekt BE DDJM Architekci powstanie w technologii BIM. Ten nowy zespół na warszawskiej Pradze ma zostać oddany do użytku na przełomie 2021 i 2022 roku.
Metodyka BIM: krok po kroku Na polskim rynku BIM dzieje się coraz więcej. William Gibson – autor znanej powieści „Neuromancer”– napisał: Przyszłość już nadeszła, jedynie nie jest jeszcze równomiernie porozkładana. Na razie nie przypomina to jeszcze gorączki złota (czy raczej gold rush, bo działania odnoszą się głównie do standardów angloamerykańskich), tym bardziej jednak należy zadbać o zachowanie pewnych reguł, z którymi technologia BIM jest nierozłącznie związana.
Vectorworks 2020 – najnowsza odsłona oprogramowania BIM i CAD. Jakie ma zalety Vectorworks 2020? 10 września swoją premierę miała najnowsza wersja oprogramowania BIM: Vectorworks 2020. Tłumaczymy, o jakie funkcje została wzbogacona i czym różni się od poprzedniej. Zalety Vectorworks 2020.
Nowe oblicze BIM 2019 – prelekcje i warsztaty! Lex Ransijn, Agron Derella, Dariusz Kasznia i Roberto Minnucci to tylko niektórzy eksperci technologii BIM, którzy wystąpią podczas listopadowej konferencji Nowe oblicze BIM 2019! „Architektura-murator” jest partnerem medialnym wydarzenia.