Architektura MuratorWydarzeniaMiędzynarodowe warsztaty projektowe Forgotten Scapes 8-14 października 2012. Blokowiska i zmiana

Międzynarodowe warsztaty projektowe Forgotten Scapes 8-14 października 2012. Blokowiska i zmiana

Międzynarodowe studenckie warsztaty projektowe poświęcone zapomnianym przestrzeniom blokowisk rozpoczną się 8 października we Wrocławiu

Cel
Rewitalizacja zapomnianych przestrzeni między blokowiskami, zwiększenie świadomości problemu wśród mieszkańców Wrocławia.

Środki
Potencjał twórczy studentów architektury z kilku europejskich uczelni. Międzynarodowy dialog i wymiana poglądów. Całość warsztatów otwarta dla publiczności.

Realizacja
5 dni, 30 studentów, 5 tutorów, 4 europejskie uczelnie, 1 gość specjalny – Joao Ferreira Nunes, założyciel lizbońskiej pracowni PROAP

Warsztaty będą drugimi z cyklu europejskim spotkaniem poświęconym architekturze krajobrazu; po raz pierwszy odbyły się w Zagrzebiu i zakończyły się ogromnym sukcesem (news.crotouristguide.com)
Mamy ogromną nadzieje na równie skuteczne działanie we Wrocławiu. Jak dotąd, udało nam się pozyskać poparcie oraz wsparcie finansowe dziekana Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, Dolnośląskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Izby Architektów. Pozyskaliśmy patronat prezydenta miasta Wrocławia oraz wrocławskiego Muzeum Architektury.

Organizacja
Studenci będą pracować w międzynarodowych grupach. Każda z nich przygotuje projekt rewitalizacji konkretnej lokalizacji w mieście i zaprezentuje go na kończącej wystawie.

Program

08/04 poniedziałek
spotkanie powitalne (wieczór): wykład otwarcia, prezentacja planu i sposobu pracy, przydział do grup
impreza integracyjna (klub Nietota)

09/04 wtorek
blok poranny: wykład, wprowadzenie do historii blokowisk, prof. Chorowska; wizyta w miejscu projektu z przewodnikiem, historykiem sztuki (Krzysztof Ziental)
blok popołudniowy: praca w grupach, dyskusje; podsumowanie pracy w grupach - prezentacja, wnioski

10/04 środa
blok poranny: wykład Attempts to revitalisation post war architecture (grupa Kolektyff), praca w grupach, dyskusje
blok popołudniowy: film związany z tematem projektu (Blokersi w reżyserii S. Latkowskiego); praca w grupach, dyskusje; podsumowanie pracy w grupach; prezentacją wnioski i dyskusja

11/04 czwartek
blok poranny: wykład: Psychological conditions of living in post war housing estates; praca w grupach, dyskusje blok popołudniowy: impreza społeczna –   bańki mydlane z dziećmi z miejsca projektu; praca w grupach; dyskusje; podsumowanie pracy w grupach – prezentacja. Wnioski i dyskusja

12/04 piątek
blok poranny: praca w grupach, dyskusje
blok popołudniowy: praca w grupach, dyskusje; podsumowanie pracy w grupach prezentacja. Wnioski i dyskusja

13/04 sobota
blok poranny: prace końcowe. Przygotowanie prezentacji i plansz
blok popołudniowy: oficjalne zakończenie warsztatów; prezentacja efektów pracy; wykład gościa Joao Ferreira Nunes; dyskusja w gronie przedstawicieli władz miasta, osiedla Kozanów, uczestników warsztatów i zaproszonych gości


więcej informacji: http://www.facebook.com/ForgottenScapes

Architektura Betonowa 2021 – Gra o tron [FOTOREALACJA] Zakończyła się 6. edycja warsztatów studenckich Architektura Betonowa 2021. 24 studentów z Krakowa, Zielonej Góry, Warszawy, Wrocławia, Lublina i Poznania projektowało, a następnie wykonało fizyczne szalunki, aby na koniec wypełnić je mieszanką betonową i stworzyć niepowtarzalne rzeźby – trony.
Warsztaty MEDS Silesia Revival 2021 Warsztaty architektoniczno-designerskie MEDS Silesia 2021 trwają od 14 do 19 sierpnia. Hasło tegorocznej edycji, odnosi się do miejskiego i architektonicznego kontekstu Górnego Śląska jako terenu kopalń, szybów i fabryk.
O wolności w czasach izolacji - relacja z warsztatów studenckich Think Freedom Godziny spędzone na telekonferencjach, mnóstwo zdjęć, skanów, rozmów i e-maili. Tak wyglądały warsztaty, które odbyły się w po ogłoszeniu zawieszenia zajęć na uczelniach wyższych. Planowane były spotkania w Muzeum Żydowskim i synagodze w Oświęcimiu, jednak dynamiczna sytuacja epidemiczna w kraju zmusiła do zmiany formy warsztatów na zdalną.
Studio Zoochitecture: Iza Rutkowska przekształca kolejne przestrzenie publiczne według pomysłu dzieci Najpierw był Madryt, teraz Wilno, wkrótce będzie Warszawa. Artystka Iza Rutkowska wraz ze studiem Zoochitecture przeprojektowuje przestrzenie publiczne według pomysłów najmłodszych. 15 października ruszają w Warszawie warsztaty dla dzieci. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy!
SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie Do 30 maja trwa rejestracja na Survival Budowlany SPOT 2020. Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów kierunków technicznych z całej Polski. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.
Architektura Betonowa 2020, czyli Gra o Tron: warsztaty studenckie Zakład Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej IPA WA PK, Katedra Technologii Materiałów Budowlanych WIMiC AGH, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz PERI Polska zapraszają  studentów wydziałów architektury oraz szkół artystycznych do udziału w warsztatach Architektura betonowa 2020. Zgłoszenia do 1 czerwca.