Architektura MuratorWydarzeniaMiędzynarodowe warsztaty projektowe Forgotten Scapes 8-14 października 2012. Blokowiska i zmiana

Międzynarodowe warsztaty projektowe Forgotten Scapes 8-14 października 2012. Blokowiska i zmiana

Międzynarodowe studenckie warsztaty projektowe poświęcone zapomnianym przestrzeniom blokowisk rozpoczną się 8 października we Wrocławiu

1M3 2019 – ogólnopolskie warsztaty architektoniczne Kielecki odział SARP, Politechnika Świętokrzyska oraz Instytut Designu w Kielcach zapraszają do udziału w kolejnej edycji warsztatów 1M3. Tym razem uczestnicy odkrywać będą potencjał wikliny. Rejestracja tylko do 1 maja!
EcoMalta – ekologiczna masa kwarcowa. Warsztaty EcoMalta to wszechstronna i przyjazna środowisku, choć wciąż jeszcze mało znana w Polsce masa kwarcowa, z której można wykonać niemal wszystko, od podłóg i ścian, po fronty mebli i blaty kuchenne. Już 2 kwietnia w Fabryce Koronek przy Burakowskiej w Warszawie odbędą się warsztaty popularyzujące ten innowacyjny materiał.
Plac na Glanc – warsztaty badawczo-projektowe w Katowicach W dniach 30-31 marca 2019 roku odbędą się warsztaty, w wyniku których powstanie projekt transformacji katowickiego podwórka przy ulicy Dworkowej. Zgłoszenia trwają do 24 marca!
Mood for Wood – relacja z międzynarodowych warsztatów projektowania partycypacyjnego Prezentujemy relację z międzynarodowych warsztatów studenckich projektowania partycypacyjnego Mood for Wood, które odbyły się w dniach 20-30 lipca 2018 roku. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie oraz samodzielne wykonanie mebli miejskich dla wybranych poznańskich społeczności lokalnych
Mood for Wood. Warsztaty Cel: zaprojektować i wykonać drewniane meble miejskie, które spełnią potrzeby użytkowników. Od 20 do 30 lipca w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja projektu, nad którym patronat sprawuje "Architektura-murator".
Live Studio na WA PG Od trzech lat na Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej prowadzone są zajęcia typu live studio. Pod opieką doświadczonych prowadzących i przy współpracy z zewnętrznymi konsultantami różnych branż studenci są w stanie przygotować profesjonalne opracowanie, które będzie można wykorzystać w realnym projekcie. Uczą się organizacji pracy, zarządzania projektem oraz odpowiedzialności i elastyczności w rozdzielaniu zadań – podczas semestru pojawiają się zarówno zadania, które mogą być realizowane indywidualnie, jak i wymagające zaangażowania całej grupy – piszą Monika Arczyńska i Łukasz Pancewicz.