Architektura MuratorWydarzeniaMuzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na spotkanie z Joanną Mytkowską, dyrektor Muzeum

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na spotkanie z Joanną Mytkowską, dyrektor Muzeum

Już dziś debata na temat przyszłego kształtu Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Spotkanie z dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie służy wyjaśnieniu zasad procedury wyboru architekta nowego projektu siedziby muzeum na placu Defilad w trybie określonym w Prawie zamówień publicznych jako negocjacje z ogłoszeniem

Muzeum Sztuki Nowoczesnej: nowa siedziba na placu Defilad w Warszawie
Muzeum Sztuki Nowoczesnej: nowa siedziba na placu Defilad w Warszawie

W związku z dużą ilością pytań związanych z ogłoszeniem konkursu na nową siedzibę MSN na placu Defilad, Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności architektów, na spotkanie, które służy wyjaśnieniu zasad aplikowania do konkursu i różnic między tradycyjnym konkursem a nowym trybem postępowania.

Spotkanie, które poprowadzi Joanna Mytkowska, dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, odbędzie się w czwartek, 26 września, o godz. 19.00, w kawiarni przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Pańska 3.

W centrum Warszawy powstać mają dwa budynki: siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Teatru TR. Zgodnie z założonym harmonogramem prace projektowe trwać mają do połowy 2016 roku, budowa ma zostać zakończona w 2019 roku.

Przeczytaj więcej o konkursie

MSN w budowie: najnowsze zdjęcia z realizacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej Jest już prawomocne pozwolenie na budowę nowej siedziby teatru TR Warszawa według projektu biura Thomas Phifer and Partners. Tymczasem po sąsiedzku trwa realizacja gmachu  Muzeum Sztuki Nowoczesnej autorstwa tej samej pracowni. Prezentujemy najnowsze zdjęcia z placu budowy.
Prada nad Wisłą! W pawilonie MSN-u będzie ekskluzywny butik Już za dwa lata na placu Centralnym w Warszawie stanie gmach Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wiemy, jak zostanie wykorzystany wówczas pawilon Adolfa Krischanitza nad Wisłą. W obiekcie swój pierwszy butik w Polsce otworzy włoski dom mody Prada.
Pomnikomania: Warszawa w Budowie 2019 Stolica Polski jest pełna pomników: ikonicznych, zapomnianych, zburzonych, konkurujących ze sobą, bojowych, kanonicznych, nowych i wciąż antycypowanych. Kuratorzy 11. edycji festiwalu WWB proponują prototypy kolejnych
Punkt widokowy na placu Defilad: wyniki konkursu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ogłosiło wyniki konkursu na projekt tymczasowego punktu widokowego zlokalizowanego bezpośrednio przy placu budowy swojej nowo powstającej siedziby. Zwyciężyła praca przygotowana przez pracownię 94 Studio z Poznania.
Konkurs na projekt punktu widokowego na placu Defilad Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ogłasza konkurs na projekt punktu widokowego na placu Defilad. Prace mogą też składać studenci i absolwenci uczelni artystycznych.
Festiwal Warszawa w Budowie 2018 – Polska vs. sąsiedzi Jak wynika z danych Urzędu ds. Cudzoziemców, Polska jest drugim najchętniej wybieranym przez obcokrajowców państwem w Unii Europejskiej. Nie zawsze jednak czują się u nas dobrze. Tegoroczną edycję festiwalu Warszawa w Budowie poświęcono relacji między imigrantem a społecznością lokalną, przyjezdnymi a rdzennymi mieszkańcami, czyli najprościej rzecz ujmując, obcymi a swoimi. Główna festiwalowa wystawa czynna tylko do 11 listopada.