Nie tylko współczesne stodoły. BIM i CAD w zrównoważonej architekturze: webinar „Architektury-murator”

i

Autor: Archiwum Architektury

Nie tylko współczesne stodoły. BIM i CAD w zrównoważonej architekturze [WIDEO]

2021-06-10 13:46

Publikujemy nagranie webinaru „Nie tylko współczesne stodoły. BIM i CAD w zrównoważonej architekturze”. Najnowsze rozwiązania redukujące odpady i emisje CO2 oraz metody zastosowania BIM i CAD dla elewacji i pokryć dachowych omawia Igor Pilutkiewicz, Marketing Manager w firmie RHEINZINK.

Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez naukowców z europejskich akademii nauk, budynki w UE generują łącznie 40% zużycia energii i odpowiadają za 36% emisji gazów cieplarnianych. Obecnie ok. 75% budynków wciąż jest nieefektywnych energetycznie. Oznacza to, że marnujemy znaczną część zużywanej energii elektrycznej. Aby ograniczyć te straty, uczeni postulują m.in. podejmowanie szeregu działań mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu budynków na środowisko w całym ich cyklu życia – począwszy od przygotowania projektu, przez proces budowy, a na eksploatacji skończywszy. Te działania obejmują aspekty ekologiczne, społeczne oraz ekonomiczne.

Prezentujemy nagranie webinarium „Nie tylko współczesne stodoły. BIM i CAD w zrównoważonej architekturze”, podczas którego Igor Pilutkiewicz, Marketing Manager w firmie RHEINZINK, omawia m.in. najnowsze rozwiązania redukujące odpady i emisje CO2. W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z metodami zastosowania BIM i CAD dla elewacji i pokryć dachowych, zaleceniami konstrukcyjnymi sprawdzonymi tak w zabytkowej, jak i we współczesnej architekturze, a także systemami RHEINZINK w świetle fizyki budowli – w tym wymogów z zakresu ochrony odgromowej, przeciwpożarowej, cieplnej i akustycznej. Poniżej zamieszczamy materiały udostępnione przez RHEINZINK podczas webianru.

POBIERZ W .PDF

Zalecenia konstrukcyjne dla pokryć dachowych.pdfTechnika blacharska. Fachowe wykonanie detali.pdfDachy i systemy pokryć dachowych RHEINZINK.pdfElewacje i systemy fasad RHEINZINK.pdfRHEINZINK w świetle LEED.pdfCLIPFIX - pewne-rozwiązanie na zerwanie dachów.pdf

O prowadzącymIgor Pilutkiewicz – Marketing Manager w RHEINZINK. Związany z branżą budowlaną i rynkiem pokryć dachowych od 1998 roku. Zaangażowany w rozwój trwałych rozwiązań i naturalnych materiałów. Szkoli architektów z podstaw rzemiosła blacharskiego i jest autorem kilkunastu fachowych tekstów i publikacji. Interesuje się zrównoważoną architekturą oraz systemami certyfikacji budynków według LEED, C2C, BREEAM i DNGB. Prywatnie właściciel czarnego psa, szermierz i ojciec dwójki dzieci.