Polska na Expo 2020 / 2015 / 2010

i

Autor: Archiwum Architektury Pawilon Polski na Expo w Dubaju, proj. WXCA i Bellprat Partner; fot. Tomasz Żylski

Polska na Expo 2020 / 2015 / 2010

2021-11-16 13:54

Warszawski oddział SARP i Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej zapraszają na dyskusję o polskich pawilonach na światową wystawę Expo. W spotkaniu udział wezmą autorzy realizacji z Dubaju, Mediolanu oraz Szanghaju: biura WXCA, 2PM i WWAA.

Do 31 marca 2022 roku pod hasłem „ Łącząc umysły, tworzymy przyszłość” trwa światowa wystawa Expo w Dubaju. Z uwagi na pandemię, wydarzenie zostało przesunięte o rok, ale odbywa się pod pierwotną nazwą: Expo 2020 Dubai. Za projekt polskiego pawilonu na wystawie odpowiada pracownia WXCA, którą wsparło szwajcarskie studio Bellprat Partner. Swoimi doświadczeniami z projektowania i realizacji obiektu autorzy podzielą się podczas debaty „Pawilon Polski na Expo 2020 / 2015 / 2010”, która odbędzie się 16 listopada w Sali Rzeźby na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. O procesie powstawania pawilonu opowiedzą Michał Czerwiński, Anna Dobek-Lenczewska, Anna Majewska-Karolak i Szczepan Wroński. W spotkaniu udział wezmą także twórcy pawilonów na Expo w Mediolanie i Szanghaju, również absolwenci uczelni: Piotr Musiałowski i Michał Adamczyk z biura 2PM oraz Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa z WWAA. Moderatorka dyskusji będzie architektka Julia Lasek.

Czytaj też: Pawilon Polski na Expo w Dubaju: nowe zdjęcia |W trakcie wydarzenia odbędzie się ponadto wręczenie nagród oddziału warszawskiego SARP za najlepsze dyplomy inżynierskie i magisterskie. Wstęp wolny, obowiązuje jednak rejestracja. Dyskusja będzie transmitowane na kanale OW SARP na platformie YouTube.

CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ