Architektura MuratorWydarzeniaPrzypadek miasto. Warsztaty architektoniczne dla dorosłych

Przypadek miasto. Warsztaty architektoniczne dla dorosłych

Miasto to skomplikowany "przypadek", którego funkcjonowanie w dużej mierze zależy od mieszkańców. Jak bardzo, dowiedzą się uczestnicy cyklu dziesięciu warsztatów poświęconych mieszkalnictwu, przestrzeni miejskiej, urbanistyce i ochronie zabytków.  

Przypadek miasto. Warsztaty architektoniczne dla dorosłych
Fot. Piotr Kała

Sześć pierwszych spotkań poświęcona problematyce mieszkalnictwa odbędzie się w ramach festiwalu Warszawa w Budowie, którego tematem przewodnim jest w tym roku dom polski w dobie transformacji. Seminaria oraz praktyczne warsztaty projektowe poprowadzą architekci z warszawskich pracowni, takich jak m.in. Centrala, AIAIG, 3XA. Pod okiem projektantów uczestnicy będą mogli stworzyć własne wizje tego jak chcieliby mieszkać. Ostatnie cztery warsztaty, które odbędą się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, skupione będą m.in. wokół sztuki miasta, urbanistyki i planowania, modernizmu powojennego, polskiej architektury i przestrzeni publicznej po 1989 roku. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chcą poznać kulisy pracy architekta, a także pod okiem profesjonalistów stworzyć przyjazną i funkcjonalną przestrzeń mieszkaniową. Nacisk położony będzie na aspekty przestrzenne i prawne, czyli kwestie, z którym na co dzień spotyka się projektant.

Szczegółowy program warsztatów dostępny na stronie wydarzenia na facebooku.

Zapisy:

I. warsztaty w ramach Festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE (ul. Nowogrodzka 84/86) poprzez formularz na stronie internetowej (wstęp wolny)

II. warsztaty w Muzeum Sztuki Nowoczesnej (ul. Pańska 3) pod adresem zapisy.tbts@gmail.com (wstęp 15 PLN)

Liczba miejsc ograniczona - grupy maksymalnie 20-osobowe. Organizatorzy zachęcają do udziału osoby dorosłe – również seniorów.

Koncepcja warsztatów: Patrycja Jastrzębska (Tu było, tu stało, Stowarzyszenie Masław), Agnieszka Rumińska (Co Jest Grane 24)
Organizatorzy: Tu było, tu stało oraz Stowarzyszenie MASŁAW

Tagi:
W 2024 roku Warszawa zyska nowy plac – tzw. plac Centralny Stołeczny ratusz ogłosił przetarg na przebudowę środkowej części placu Defilad według projektu A-A Collective. Przed głównym wejście do Pałacu Kultury już w 2024 pojawią się drzewa i trawniki o łącznej powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych!
Drucianka Campus na warszawskiej Pradze: zagospodarowanie dawnej fabryki drutu przy Kijowskiej Startują prace nad zagospodarowaniem terenu dawnej Fabryki Drutu, Sztyftu i Gwoździ na warszawskiej Pradze. W ramach inwestycji pod nazwą Drucianka Campus przy ul.  przy Kijowskiej powstanie wielofunkcyjny zespół oferujący blisko 42 tys. m² powierzchni biurowej. Koncepcję kompleksu opracował zespół Juvenes Projekt.
Nowy dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia już w 2026 roku? Projekt nowego dworca autobusowego Warszawa Zachodnia na zlecenie należącej do Skarbu Państwa spółki Polonus opracowało EMA Studio. Budowa mogłaby się rozpocząć w 2024 roku.
Jeszcze o placu Pięciu Rogów: rozmowa z Martą Sękulską-Wrońską i Michałem Kempińskim W trakcie procesu projektowego bardzo dużo rozmawialiśmy na temat zieleni z architektami krajobrazu. Zrobiliśmy wszystko, żeby drzewa wygrały! – o zmianach na placu Pięciu Rogów, który od niedawna oficjalnie nosi nazwę placu Poli Negri, rozmawiamy ze współautorami modernizacji Martą Sękulską-Wrońską z WXCA i Michałem Kempińskim.
Dwa projekty Domu Kultury na Żoliborzu. O wyborze zdecydują mieszkańcy Żoliborski architekt Radosław Guzowski opracował dwa projekty przebudowy Domu Kultury przy ul. Śmiałej. Teraz głos mają mieszkańcy. To oni zdecydują, który zostanie zrealizowany.
Trwa budowa Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Białołęce według projektu biura Bujnowski Architekci Przy ul. Ceramicznej na warszawskiej Białołęce trwa budowa Centrum Aktywności Międzypokoleniowej (CAM). Budynek, w którym znajdzie się m.in. żłobek i dzienny dom pobytu dla seniorów, zaprojektowała pracownia Bujnowski Architekci. Obiekt ma być gotowy w przyszłym roku.