Serwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji!

i

Autor: Archiwum Architektury

Serwis www.architektura.murator.pl od teraz bez rejestracji!

2020-03-25 13:27

Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, znosimy obowiązkową rejestrację do serwisu. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.

Serwis miesięcznika „Architektura-murator”, będący najważniejszą platformą informacyjno-publicystyczną branży architektonicznej, został udostępniony wszystkim internautom. Dotychczas skupiał 20 tys. zarejestrowanych użytkowników, których zawodem i życiową pasją jest architektura. Teraz z jego zasobów będą mogli korzystać także użytkownicy spoza branży.

„Architektura-murator” od ćwierćwiecza skupia środowisko architektów, projektantów, krytyków architektury, inwestorów oraz studentów kierunków architektonicznych, stanowiąc forum dyskusji i promocji najlepszych wzorców współczesnej architektury polskiej i światowej. Chcielibyśmy, aby serwis, poprzez udostępnienie swoich treści wszystkim użytkownikom Internetu, wzmocnił funkcję edukacyjną „Architektury-murator” w zakresie promowania wiedzy o architekturze i jej istotnej roli w życiu każdego człowieka – mówi Ewa P. Porębska, redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator”.    Na stronie www.architektura.murator.pl znajduje się ponad 10 000 artykułów autorstwa czołowych architektów i krytyków architektury w Polsce. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, redakcja serwisu codziennie uzupełnia je o nową porcję najświeższych architektonicznych newsów z Polski i ze świata. Dostęp do unikatowych materiałów jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem.Czytelny i intuicyjny interfejs portalu odpowiada poszczególnym działom miesięcznika „Architektura-murator”, dzięki czemu użytkownik jest w stanie w szybki sposób odnaleźć potrzebne informacje. W wyodrębnionych sekcjach piszemy o m.in. o konkursach, nowych realizacjach, projektach oraz zagadnieniach technicznych. Treści te uzupełniane są o felietony i polemiki w rubryce Krytyka, skupiającej się na kwestiach szczególnie istotnych dla środowiska architektów. Specjalne zakładki zostały poświęcone studentom i uczniom szkół średnich, planującym studia architektoniczne. Studenci mają dodatkowo możliwość samodzielnego publikowania na stronie swoich projektów i współtworzenia jednej z największych baz studenckich portfolio w Polsce. Na stronie www.architektura.murator.pl udostępnione są także unikatowe materiały z miesięcznika, systematycznie wzbogacane o wybrane teksty archiwalne.Redaktorem prowadzącym serwisu jest Tomasz Żylski, wieloletni redaktor miesięcznika „Architektura-murator”, autor artykułów z historii architektury, wywiadów z wiodącym architektami i przedstawicielami kultury, materiałów przeglądowych oraz recenzji. W 2019 roku odbył staż w londyńskiej redakcji największego serwisu architektonicznego Dezeen, który miesięcznie odwiedza 2,5 mln użytkowników.