Spotkanie z Mistrzem – Andrzej M. Chołdzyński

i

Autor: Archiwum Architektury Siedziba Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

Spotkanie z Mistrzem – Andrzej M. Chołdzyński

2019-01-02 18:02

Krakowski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza na kolejny wykład z cyklu „Spotkanie z Mistrzem”. 24 stycznia bohaterem wieczoru będzie Andrzej M. Chołdzyński.

Andrzej M. Chołdzyński jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Studiował również na Université Paris Sorbonne oraz w Ecole d’Architecture Paris la Seine. Pracownie architektoniczne prowadzi jednocześnie we Francji oraz w Polsce. W 2000 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, jest laureatem kilkudziesięciu nagród i wyróżnień architektonicznych. Do jego najważniejszych realizacji należą siedziba Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (2000, wspólnie ze Stanisławem Fiszerem), Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej (2014), budynek biurowo-usługowy Nowy Świat 2.0 (2015), trzy stacje I linii i siedem II linii metra w Warszawie (2005-2015) czy rozbudowa i przebudowa domu towarowego „Cedet” w Warszawie (2018).

Wykład jest częścią cyklu „Spotkanie z Mistrzem” organizowanego w krakowskim Oddziale SARP od 2013 roku. W ramach cyklu prezentowana jest twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.

Wykład odbędzie się w czwartek, 24 stycznia 2019, o godz. 18.00, w Galerii Architektury SARP przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie.

Spotkanie z Mistrzem – Andrzej M. Chołdzyński

i

Autor: Archiwum Architektury Andrzej M. Chołdzyński; fot. Piotr Krajewski