Architektura MuratorWydarzeniaSpotkanie z Mistrzem – Barbara i Oskar Grąbczewscy

Spotkanie z Mistrzem – Barbara i Oskar Grąbczewscy

SARP Oddział Kraków zaprasza na wykład Barbary i Oskara Grąbczewskich, współtwórców katowickiej pracowni OVO Grąbczewscy Architekci.

Spotkanie z Mistrzem – Barbara i Oskar Grąbczewscy

Barbara Grąbczewska i Oskar Grabczewscy są absolwentami Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Pracowali w biurze AIR Jurkowscy Architekci, a od 2002 roku współtworzą własną pracownię OVO Grąbczewscy Architekci. Są laureatami wielu nagród i zwycięzcami konkursów architektonicznych (m.in. Nagroda Roku SARP, Polski Cement w Architekturze, Życie w Architekturze czy Europe 40 under 40). Ich najważniejsze realizacje to Muzeum Ognia w Żorach (2015), Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie (2009, wspólnie z Goczołowie Architekci) i Centrum Administracyjne w Wielkiej Wsi (2016). Wykład jest częścią cyklu Spotkanie z Mistrzem organizowanego w krakowskim oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest twórczość najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.
Tutaj można przeczytać rozmowę z Oskarem Grąbczewskim, w której architekt mówi m.in. o projektowaniu dla lokalnych społeczności i współpracy z władzami niewielkich miejscowości (“A-m” 4/2015).
6 czerwca 2019, godz. 18:00
Galeria Architektury SARP, pl. Szczepański 6, Kraków
www.sarp.krakow.pl

Mistrzowie Architektury: Tezuka Architects Z uwagi na trwającą pandemię, cykl Mistrzowie Architektury pozostaje w formule on-line. Pierwszymi jesiennymi prelegentami będą Takaharu i Yui Tezuka – założyciele Tezuka Architects. „Architektura-murator” jest patronem medialnym spotkania.
Spotkanie z włoską pracownią Carlo Ratti Associati Już w najbliższy czwartek w cyklu Mistrzowie Architektury odbędzie się spotkanie on-line z Juanem Carlosem Romero – kolumbijskim architektem reprezentującym pracownię Carlo Ratti Associati. Architekt opowie m.in. o modułowych jednostkach intensywnej terapii, które jego biuro zaprojektowało w celu odciążenie przepełnionych podczas pandemii włoskich szpitali.
Jubileusz Mistrzów Architektury W tym roku cykl Mistrzowie Architektury obchodzi 15-lecie. Zwieńczeniem jubileuszu będzie podsumowująca wystawa, na której nie tylko zobaczymy prezentację dorobku wszystkich dotychczasowych prelegentów, ale też wysłuchamy ich opinii na temat rozwoju i przyszłości Katowic.
Mistrzowie Architektury: wulf architekten w Katowicach Już 21 listopada kolejny wykład z cyklu Mistrzowie Architektury. Tym razem gośćmi spotkania będą Tobias i Gabriel Wulfowie, czyli ojciec i syn prowadzący cenioną niemiecką pracownię wulf architekten.
Spotkanie z Mistrzem – Alberto Veiga Marcowy wykład w ramach krakowskiego cyklu Spotkanie z Mistrzem wygłosi hiszpański architekt Alberto Veiga, współautor m.in. Filharmonii Szczecińskiej.
Snøhetta w Katowicach Już 22 marca w ramach cyklu Mistrzowie Architektury wykład w Katowicach wygłosi Jette Hopp, szefowa zespołów projektowych z pracowni Snøhetta. Zostały już ostatnie miejsca!