Stadion Narodowy

i

Autor: Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0 pl Targi Książki i Mediów VIVELO odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie

Święto książki w Warszawie

Startują Targi Książki i Mediów VIVELO - czekamy na Was już jutro

2023-05-17 17:30

W dniach 18-21 maja na Stadionie Narodowym odbędą się Targi Książki i Mediów VIVELO 2023. W programie spotkania autorskie z pisarzami, lektorami czy podcasterami, panele dyskusyjne, pokazy i warsztaty. Nie zabraknie też nowości i bestsellerów poświęconych architekturze. Jesteśmy gotowi, od jutra do niedzieli zapraszamy na Narodowy!

Targi Książki i Mediów VIVELO 2023 odbędą się po raz pierwszy. Wydarzenie, organizowane przez spółkę TIME, wydawcę m.in. magazynu „Architektura-murator”, ma być pierwszą w Europie tak dużą imprezą gromadzącą nie tylko wydawnictwa książkowe i media tradycyjne, ale też internetowe – w wersji audio i wideo. Największy stadion w kraju, 6 stref tematycznych, 8 tys. m2, 450 wystawców, a także liczne panele dyskusyjne, pokazy i warsztaty. Targi rozpoczynają się w czwartek 18 maja i potrwają do niedzieli 21 maja. Sięgamy po nowe środki wyrazu, aby umożliwić nowe doświadczenie książki w wyjątkowej przestrzeni największego stadionu w Polsce. Książkę chcemy pokazać w szerszym kontekście: kultury, sztuki oraz nowych technologii, aby rozszerzyć percepcję odwiedzających i pozostawić w nich niezatarte wrażenie, że forma książki wciąż się rozwija, ewoluuje i zmienia się wraz z nami – mówi Irma Tomaszewska, dyrektor generalna targów.

Wśród wystawców znajdą się także wydawnictwa i instytucje specjalizujące się w tematyce architektonicznej, w tym m.in. Karakter, Księży Młyn czy Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie.

Program wydarzeń podzielono na strefy tematyczne. Zaplanowano m.in. strefę #audio, w której będzie można zgłębić m.in. tajniki tworzenia audiobooków i podcastów, poznać najnowsze oprogramowanie audio i spotkać się z producentami oraz twórcami platform streamingowych. W strefie #Japonia, przygotowanej we współpracy z wydawnictwami, instytucjami i stowarzyszeniami, odbędą się spotkania z literaturą i sztuką performatywną tego kraju, a w strefie #lifestyle m.in. warsztaty dla ceniących zdrowy styl życia i najnowsze trendy wnętrzarskie. Na Targach Książki i Mediów VIVELO 2023 znajdzie się też specjalne stoisko Murator Projekty, gdzie profesjonalni doradcy podzielą się swoją wiedzą na temat projektowania i budowy domów jednorodzinnych. Wejście na targi od strony al. Zielenieckiej. Więcej informacji na: targivivelo.pl.