Szczecin w grze

i

Autor: Archiwum Architektury Kolekcjonerska seria kart do gry Architektura w Szczecinie; Fot. S.LAB Architektura  

Szczecin w grze

2017-01-04 10:43

Słynna filharmonia, nieistniejące PRL-owskie pawilony handlowe oraz przedwojenne niemieckie kościoły i miejskie gmachy - najlepsze przykłady szczecińskiej architektury stały się tematem kolekcjonerskiej serii kart do gry. Wystawę poświęconą projektowi można oglądać do 31 stycznia.

Od niedawna dostępna jest kolekcjonerska seria kart do gry przedstawiająca 52 charakterystyczne przykłady szczecińskiej architektury – słynną obsypaną nagrodami filharmonię, nieistniejące PRL-owskie pawilony handlowe, ale też przedwojenne niemieckie kościoły i miejskie gmachy. Pomysłodawcą projektu jest Tomasz Sachanowicz, architekt, twórca biura S.LAB architektura i autor bloga Architektura w Szczecinie.

Karty udało się sfinansować dzięki akcji crowdfoundingowej. Ich wydanie podsumowuje wystawa Karty do gry. Architektura w Szczecinie, na której zobaczyć można projekt graficzny talii, film o całym przedsięwzięciu oraz warianty pudełka i rewersu kart. Ekspozycję można oglądać do 31 stycznia.

Uzupełnieniem projektu jest mapa, która w przyszłości będzie wzbogacona o grafikę z kart oraz linki do opisów obiektów z kart. Wersja podstawowa dostępna TU.Czytelnia ArchitekturyWydział Budownictwa i Architektury ZUT Szczecin