Architektura MuratorWydarzeniaSzkice Architektoniczne - konkurs dla studentów

Szkice Architektoniczne - konkurs dla studentów

Trwa trzecia edycja konkursu studenckiego "Szkice Architektoniczne", organizowanego przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Prace konkursowe można zgłaszać do 20 grudnia 2016 roku.

Trzecia edycja konkursu odbywa się pod hasłem „Orgia barw w przestrzeni”. Zadaniem uczestników konkursu jest zaprezentowanie swoich umiejętności warsztatowych przy wykorzystaniu tradycyjnych technik rysunkowych. Organizatorzy oczekują spontanicznej, a jednocześnie dopracowanej technicznie wypowiedzi, w której wykorzystany zostanie przekrój właściwych rysunkowi środków wyrazu. Konkurs skierowany jest do studentów architektury polskich uczelni. Prace konkursowe można zgłaszać do 20 grudnia 2016 roku (do godziny 16.00). Lista 10 nominowanych projektów zostanie opublikowana 9 stycznia 2017 roku na stronie internetowej www.szkicearchitektoniczne.pl, www.budma.pl oraz www.izbaarchitektow.pl. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów nastąpi podczas targów BUDMA 2017, 9 lutego 2017 roku w Poznaniu.

Nagrody:
I miejsce – 6000 zł
II miejsce – 4000 złotych
III miejsce – 2000 złotych.
W konkursie przyznana zostanie także nagroda publiczności.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne na stronie www.szkicearchitektoniczne.pl

Tagi:
Dom przyszłości z dachem solarnym SunRoof: konkurs dla architektów i studentów Firma SunRoof zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie na projekt domu przyszłości z dachem solarnym. Pula nagród wynosi 4000 euro.
Jump the Gap 2020 – specjalna pandemiczna edycja. 5 zwycięskich projektów Konkurs designu jumpthegap® ogłasza zwycięzców specjalnej edycji 2020 skoncentrowanej na nowych produktach i rozwiązaniach, które odnoszą się do obecnej sytuacji pandemii w sferze higieny, infrastruktury sanitarnej i jakości życia. Wszystkie projekty w konkursie jumpthegap® otrzymały nagrodę w wysokości 1000 EURO.
Przestrzeń wspólna jest wartością – Nagroda NIAiU Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłosił trzecią edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie dotyczące przestrzeni wspólnych i budynków użyteczności publicznej. Zgłoszenia do 7 września.
Polski pojazd elektryczny: zaprojektuj nowe nadwozie dla Triggo. Konkurs na projekt polskiego pojazdu elektrycznego Firma Triggo ogłasza konkurs na projekt nadwozia nowego polskiego pojazdu elektrycznego. Organizatorzy czekają między innymi na koncepcje Triggo w wersjach cabrio, cargo bądź kombi.
Antalis Interior Design Award 2019: wyniki konkursu na projekty i realizacje wnętrzarskie Znamy zwycięzców konkursu Antalis Interior Design Award. Wśród laureatów z całej Europy znalazły się dwie pracownie z Polski.
Muzeum Fotografii: konkurs na projekt wystawy w Muzeum Fotografii w Krakowie Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji plastyczno-przestrzennej wystawy głównej w swojej nowej siedzibie.