Warsztaty projektowe nie tylko dla architektów

i

Autor: Archiwum Architektury fot. Jerry Wang / Unsplash

Warsztaty projektowe nie tylko dla architektów

2022-09-26 19:44

Jak projektować miasta sprawiedliwe płciowo? Jak powtórnie używać materiałów? Jak tworzyć przestrzenie spotkań różnych użytkowników i różnych gatunków? Wrocławski SARP zaprasza młodych entuzjastów do udziału w warsztatach projektowych w ramach 10. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA.

Dolnośląski Festiwal Architektury DoFA organizowany jest przez wrocławski oddział SARP od 2011 roku. Główny cel imprezy to promocja architektury regionu i szeroko rozumiana edukacja. Festiwal jest skierowany do wszystkich – zarówno profesjonalistów, jak i pasjonatów zainteresowanych rozwojem Wrocławia i Dolnego Śląska. W tym roku odbędzie się pod hasłem Miasto Solidarne, a do jego współtworzenia zaproszone zostały architektki Barbara Nawrocka i Dominika Wilczyńska z krakowskiej MiastoPracowni. Podczas 10. edycji DoFA pytamy, kim jest ta, ten i to, o których powinniśmy się zatroszczyć. Jakie ma potrzeby i jak różnorodne grupy reprezentuje? Dla kogo jest projektowane miasto, a czyje potrzeby pomija? Holistycznie ujęte wezwanie do solidarności stanowi pretekst do dyskusji o kryzysie uchodźczym, nierównościach społecznych czy nieludzkich użytkownikach miasta – tłumaczą kuratorki.

W ramach festialu odbędą się trzydniowe warsztaty projektowe. Uczestnicy pod okiem doświadczonych tutorek i tutorów będą wspólnie wypracowywać sposoby na bardziej solidarne miasta. Aby wziąć udział w zajęciach nie trzeba być architektem, wystarczy mieć skończone 18 lat. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 października 2022 roku. Zainteresowani proszeni są o przygotowanie pracy, która zawierałaby odpowiedź na pytanie, jak wykorzystać kryzysy do budowania lepszych miast (technika dowola, może to być tekst, rysunek, film etc.) oraz krótkiej prezentacji własnej osoby (maks. 1000 znaków ze spacjami). Zgłoszenie wraz z podaniem imienia, nazwiska, e-maila, telefonu kontaktowego i miasta trzeba przesłać na adres: wroclaw_konkursy@sarp.org.pl (w tytule należy wpisać: WARSZTATY PROJEKTOWE_ZGŁOSZENIE). Więcej informacji na stronie: www.wroclaw.sarp.org.pl.

ZAPISZ SIĘ