Architektura MuratorRealizacjeBiurowiec Diament we Wrocławiu

Biurowiec Diament we Wrocławiu

Na obszarze Wrocławskiego Parku Przemysłowego powstał biurowiec wyróżniający się frontową elewacją. Wielkoformatowe szklane elementy tworzą krystaliczną strukturę inspirowaną motywem diamentu. Wnętrze budynku zostało zaprojektowane w sposób prosty i konsekwentny. Bryła odznacza się kompaktowością i od-powiednią skalą, dobrze dobraną do najnowszych obiektów przy ul. Robotniczej – pisze Aleksandra Czupkiewicz.

Biurowiec Diament we Wrocławiu
Biurowiec Diamentum Office powstał na przemysłowych terenach wrocławskiego Szczepina; widok na fasadę i zachodnią elewację obiektu od ul. Robotniczej; Fot. Maciej Lulko
Biurowiec Diamentum OfficeWrocław, ul. Robotnicza 42a
AutorzyCavatina & Partners, architekt Piotr Jasiński
Współpraca autorskaarchitekci Paulina Dziuda, Katarzyna Szczotok, Katarzyna Marczykiewicz
Architektura wnętrzCavatina & Partners, architekt Katarzyna Szczotok
Generalny wykonawcaCavatina GW Sp. z o.o.
InwestorCavatina Holding S.A.
Powierzchnia terenu2487.0 m²
Powierzchnia zabudowy1345.0 m²
Powierzchnia użytkowa9291.0 m²
Powierzchnia całkowita11308.0 m²
Kubatura42430.0 m³
Projekt (data)2016
Data realizacji (koniec)2018
Koszt inwestycjinie podano
Tagi:
Concordia Hub – wiemy, jak będzie wyglądać wrocławska realizacja MVRDV! Firma Pro Design zaprezentowała pierwsze wizualizacje nowego projektu pracowni MVRDV. W rozbudowanej kamienicy na Wyspie Słodowej powstanie m.in. przestrzeń coworkingową i konferencyjna, a także inkubator dla młodych firm z sektora ICT. Concordia Hub – wiemy, jak będzie wyglądać wrocławska realizacja MVRDV!
Bulwar fizyków we Wrocławiu – rewitalizacja nabrzeża Odry Bulwar Józefa Zwierzyckiego na Nadodrzu zmieni się w przestrzeń edukacyjną z interaktywnymi instalacjami według projektu pracowni LAX (Laboratory for Architectural Experiments).
Osiedle Futuria we Wrocławiu – nowy projekt Q2Studio Na wrocławskich Maślicach powstaje osiedle według projektu Q2Studio. Białe, tynkowane elewacje architekci urozmaicili pionowymi żaluzjami ze stali, poprowadzonymi przez całą wysokość budynków, które w przyszłości porastać ma zieleń.
Ogłoszono program 8. Dolnośląskiego Festiwalu Architektury Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 28 września – 5 października pod hasłem „Miasto poprzemysłowe”. Stare fabryki, browary i kopalnie, relacja między ich dawną a nową funkcją, staną się przedmiotem wystaw, dyskusji i warsztatów.
Tu mówi miasto: znamy program 6. edycji festiwalu MIASTOmovie Już 26 września rozpoczyna się kolejna edycja największego przeglądu filmów o mieście i architekturze. W programie premiery i klasyki, m.in. „Wywłaszczenie. Wielki przekręt mieszkaniowy”, „Obywatelka Jane” czy „Duch Bauhausu”. Bilety na wszystkie projekcje już w sprzedaży.
Galeria Wroclavia – nowe miejsce zakupów i rozrywki w samym sercu stolicy Dolnego Śląska Galeria Wroclavia to nowy kompleks handlowo-biurowy zaprojektowany w samym centrum stolicy Dolnego Śląska przez pracownię architektoniczną IMB Asymetria. Nieregularna bryła budynku w połączeniu z aluminiowymi akcentami tworzą tło dla zabudowy śródmieścia i popis umiejętności inżynieryjnych autorów.
Nowy dworzec w Zakopanem
Czytaj więcej