Architektura MuratorWydarzeniaSzklany Dom - mit a rzeczywistość

Szklany Dom - mit a rzeczywistość

10 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa można będzie zwiedzić zabytek, który jest najlepszym w Polsce urzeczywistnieniem pięciu zasad Le Corbusiera – Szklany Dom w Warszawie.

Szklany Dom - mit a rzeczywistość
W Szklanym Domu zachowało się wiele oryginalnych detali, jednym z nich jest charakterystyczny daszek wieńczący jeden z tarasów
Modernistyczna architektura Gdyni w obiektywie [ZDJĘCIA] Znamy wyniki szóstej edycji konkursu fotograficznego "Gdyński Modernizm w Obiektywie". Odbywające się cyklicznie wydarzenie przyciąga amatorów fotografii i architektury modernistycznej z całej Polski.
Modernizacja Okrąglaka w Poznaniu W ubiegłym tygodniu publikowaliśmy artykuł poświęcony zagrożonemu wyburzeniem budynkowi Państwowego Domu Towarowego w Lublinie. Dziś prezentujemy przykład pieczołowitej modernizacji innego PDT-u - poznańskiego Okrąglaka, awangardowego dzieła Marka Leykama z lat 50.
Modernizmy. Tom 2 Katowice i województwo śląskie Na rynku wydawniczym ukazał się kolejny tom z serii Modernizmy. Architektura nowoczesności w II Rzeczypospolitej. Publikacja poświęcona jest architekturze Katowic i województwa śląskiego.
Warszawski Pawilon Architektury - nowy scenariusz dla dawnego baru Zodiak Dawny bar Zodiak już wkrótce ma stać się miejscem prezentacji warszawskiej architektury i dyskusji o planach rozwoju miasta. W zrewitalizowanym modernistycznym pawilonie znajdzie się m.in. 300m2 przestrzeni ekspozycyjnych, kawiarnia i księgarnia architektoniczna. Warszawski Pawilon Architektury rozpocznie działalność na przełomie 2016 i 2017 roku.
Grupa 5 Architekci: projekt budynku mieszkalnego przy ulicy Lirowej w Warszawie Budynek mieszkalny wg projektu Grupa 5 Architekci powstanie wkrótce przy ulicy Lirowej w Warszawie. Bryła budynku w zabudowie bliźniaczej utrzymana będzie w duchu architektury modernistycznej
Architektura nowoczesna w Tel Awiwie. Fińskie Muzeum Architektury pokazuje wystawę modernizmu w stolicy Izraela Jeszcze przez dwa tygodnie w salach Fińskiego Muzeum Architektury można obejrzeć wystawę pokazującą Białe Miasto, czyli najświetniejsze przykłady architektury modernistycznej w Tel Awiwie