Wizualizacja architektoniczna

Polacy wśród najlepszych wizualizatorów na świecie!

2023-09-14 15:36

Gdyńskie studio Element zwyciężyło w międzynarodowym konkursie Architizer Vision Awards. Jury doceniło Polaków aż w dwóch kategoriach.

Studio Element prowadzą od 2014 roku architekci Filip Kurasz i Jakub Figel. Na swoim koncie mają wizualizacje tworzone m.in. dla biur z Holandii, Szwajacarii czy Danii, w tym Henning Larsen Architects, Architekten Cie czy Nord Architects. Jesteśmy bardziej fotografami, niż technicznymi twórcami świata 3D. Nie robimy tylko ładnych, słonecznych ujęć. Zawsze staramy się pokazać prawdziwą wartość projektu, w uczciwy i obiektywny sposób – opowiadają o swojej pracy.

Firma zdobyła właśnie Architizer Vision Award w międzynarodowym konkursie organizowany jest przez amerykański portal Architizer. Jury doceniło Polaków aż w dwóch kategoriach: Best Architectural Visualization Studio of the Year 2023, dla najlepszej firmy zajmującej się wizualizacją architektoniczną, i Best Photorealistic Architectural Visualization of the Year 2023 za wizualizację terminalu promowego firmy Smyril Line w Tórshavn na Wyspach Owczych autorstwa Henning Larsen Architects.

Architizer Vision Awards przyznano w tym roku w 17 kategoriach, obejmujących zarówno odręczne szkice i rysunki, jak i renderingi czy fizyczne modele budynków. Prace oceniało 33-osobowe jury, w którym znaleźli się m.in. architekci, fotografowie architektury, wizualizatorzy, dziennkarze i krytcy.