Architektura MuratorProjektyBiurowce Teal i Sepia na terenie OFF Piotrkowska w Łodzi

Biurowce Teal i Sepia na terenie OFF Piotrkowska w Łodzi

Na terenie OFF Piotrkowska powstaną dwie nowe inwestycje. Za ich projekt odpowiada konsorcjum pracowni NOW i ZW A.

Biurowce Teal i Sepia na terenie OFF Piotrkowska w Łodzi
Widok od strony ul. Roosevelta. na pierwszym planie biurowiec Sepia, w głębi Teal office; il. serwis prasowy

Fabryka bawełny przy ul. Piotrkowskiej 138/140 w Łodzi działała przez 101 lat nim ostatecznie w 1990 roku została zamknięta. Nieruchomość kupił deweloper Orange Property Group, planując początkowo adaptację zespołu na centrum biurowo-handlowe. W 2011 roku firma zmieniła strategię. Przestrzenie w zabytkowych zabudowaniach wynajęła młodym projektantom, grafikom i restauratorom.

Nowi lokatorzy systematycznie zaczęli przekształcać teren fabryki w centrum kultury alternatywnej. Obecnie w obrębie zespołu Orange Property planuje dwie inwestycje biurowe. Na rogu ul. Piotrkowskiej i Roosevelta powstanie całkowicie nowy obiekt oferujący 378 m2 powierzchni usługowej w parterze oraz 2266 m2 biurowej na pięciu kondygnacjach powyżej.

Biurowce Teal i Sepia na terenie OFF Piotrkowska w Łodzi
Wnętrze biurowe; il. serwis prasowy

Wprowadzając nową jakość w postindustrialne otoczenie, Teal Office pozostanie w harmonii z architekturą dawnej fabryki. Portyk w elewacji frontowej kontynuuje wielki porządek przylegającej fasady, a od wewnątrz fragment w grafitowej licówce nawiązuje do ceglanego sąsiedztwa – tłumaczy Andrzej Owczarek z pracowni NOW. Na biurowiec zaadaptowany zostanie także zlokalizowany tuż obok XIX-wieczny magazyn. Znajdzie się w nim 1751 m2 nowoczesnej przestrzeni do wynajęcia.

Zakończenie realizacji: 2018

Allegro największym najemcą Fabryki Norblina Firma Allegro wynajęła prawie 16 200 m kw. w Fabryce Norblina w Warszawie.  Projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Z wizją w przyszłość: Business Garden Warszawa Zielony charakter zespołu biurowego Business Garden to nie tylko liczne rozwiązania energooszczędne, ale też ogólnodostępny miejski ogród, będący miejscem rekreacji pracowników oraz mieszkańców sąsiednich terenów. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.
Biurowiec Vector+ na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja nowego biurowca przy skrzyżowaniu ul. Obozowej z al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. Za projekt obiektu odpowiada pracownia JSK Architekci.
Biurowiec Topsil w Skierniewicach Jedyną ekstrawagancją w minimalistycznej architekturze budynku jest rzeźbiarsko potraktowany hol. Czarna wstęga schodów ze złotymi obręczami kontrastuje ze ścianami z surowego betonu o specjalnie dobranej fak-turze – pisze Jerzy S. Majewski.
Neopark – ekologiczny kompleks biurowy autorstwa JEMS Architekci Na warszawskim Dolnym Mokotowie powstał kolejny biurowiec. Szklane płaszczyzny fasady są przełamane łąkową zielenią dziedzińca, a funkcja biurowa uzupełniona jest wypoczynkową.
Biurowiec Villa Metro w Warszawie Na warszawskim Mokotowie oddano do użytku budynek biurowo-usługowy projektu pracowni Dziuba Architekci. W ramach inwestycji przebudowano także wejścia do stacji metra Wilanowska.