Współczesna architektura skandynawska, Snøhetta

i

Autor: Archiwum Architektury Współczesna architektura skandynawska, wizualizacja Hotelu Opera na Lofotach, dzięki uprzejmości pracowni Snøhetta.

Współczesna architektura skandynawska: Snøhetta projektuje Hotel Opera na Lofotach

2014-03-25 14:41

Pracownia architektoniczna Snøhetta zaprezentowała swój najnowszy projekt. Hotel Opera powstanie w odległym, malowniczym zakątku archipelagu Lofotów

Współczesna architektura skandynawska, Snøhetta

i

Autor: Archiwum Architektury Współczesna architektura skandynawska, wizualizacja Hotelu Opera na Lofotach, dzięki uprzejmości pracowni Snøhetta.

Snøhetta to międzynarodowa pracownia architektoniczna mająca siedziby w Oslo i Nowym Jorku. Jedną z jej najbardziej rozpoznawalnych realizacji jest Narodowy Teatr Opery i Baletu w stolicy Norwegii, usytuowany u nasady Oslofjord, w miejscu zetknięcia wody i lądu. Charakterystycznym elementem wykończenia budynku jest biały marmur, który upodabnia sylwetę opery do popękanych i spiętrzonych lodowych tafli.

Przed kilkoma dniami Snøhetta zaprezentowała projekt Hotelu Opera na Lofotach. Hotel zlokalizowany będzie na zachodnim skraju archipelagu, w otoczeniu majestatycznego krajobrazu, na styku piętrzących się gór i oceanu. Owalna forma hotelu podyktowana jest chęcią zapewnienia jak najlepszych widoków z każdego miejsca w budynku, a jednocześnie wpisaniem dużego jak na te okolice obiektu w lokalny krajobraz. Projektanci wzięli po uwagę szereg czynników, m.in. dostępność, infrastrukturę, ekologię i ograniczenia krajobrazu w relacji do nowej inwestycji.

Pomimo odległego położenia, hotel przyciągać ma turystów z przebiegającego przez Lofoty szlaku turystycznego. W hotelu zaplanowano spa, baseny z wodą morską, amfiteatr oraz wiele urządzeń sportowych.

Projekt: pracownia architektoniczna SnøhettaInwestor: Lofoten Opera ASLokalizacja: Lofoty, NorwegiaPowierzchnia: 11.000 m2Początek budowy: 2014