Architektura MuratorRealizacjeKładka w Zagórzu Śląskim projektu pracowni isba i Mosty – Wrocław

Kładka w Zagórzu Śląskim projektu pracowni isba i Mosty – Wrocław

Po trzynastu latach od powstania pierwszej koncepcji oddano do użytku kładkę dla pieszych nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. Za projekt przeprawy odpowiada isba Grupa Projektowa i firma Mosty – Wrocław.

Kładka w Zagórzu Śląskim projektu pracowni isba i Mosty – Wrocław
Kładka w Zagórzu Śląskim; fot. Jacek Zych
Kładka dla pieszych nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim
AutorzyZespół Badawczo-Projektowy Mosty – Wrocław: Wojciech Barcik, Jan Biliszczuk, Jacek Szczepański; isba Grupa Projektowa, architekci Joanna Styrylska, Tomasz Boniecki, Andrzej Kloc
Generalny wykonawcaStrabag
InwestorGmina Walim
Powierzchnia użytkowa325.0 m²
Data realizacji (koniec)2019
Koszt inwestycji7,2 mln PLN
Długość całkowita:126,5 m
Szerokość pomostu:2,4 m (w najszerszym miejscu 4,4 m)
Kładka nad jeziorem – najnowszy projekt Pawła Grobelnego Najnowszy projekt Pawła Grobelnego to mała architektura na terenie prywatnego ogrodu w Wielkopolsce, w tym drewniana kładka prowadząca nad pobliskie jezioro.
Kładka nad Wartą w Poznaniu Pieszy most połączy Chwaliszewo, Ostrów Tumski i Berdychowo w Poznaniu. Planowana od lat kładka powstanie według projektu konsorcjum pod przewodnictwem Architektonicznej Pracowni Autorskiej Jerzego Gurawskiego, w którego skład weszły również: SKI Studio Błażej Szurkowski, MS86A Maciej Sokolnicki Architekt oraz Adam Turczyn.
Nowy pieszo-rowerowy most przez Wisłę w Warszawie – znamy wyniki konkursu Ratusz ogłosił wyniki konkursu architektonicznego na nową przeprawę pieszo-rowerową przez Wisłę. Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia Schuessler-Plan Inżynierzy Sp. z o.o. z Warszawy. Most o długości 400 i szerokości 6 metrów powstanie na wysokości ulic Karowej i Okrzei.
Kładka pieszo-rowerowa w Augustowie Konkurs na projekt kładki nad rzeką Nettą był pierwszym w historii konkursem architektonicznym zorganizowanym przez władze Augustowa. Najwyżej oceniono koncepcję pracowni STOPROCENT Architekci i ASECon.
Konkurs na projekt kładki przez Wisłę w Warszawie Władze Warszawy ogłosiły międzynarodowy konkurs na projekt przeprawy pieszo-rowerowej przez Wisłę. Pula nagród wynosi 260 tys. złotych. Wnioski o dopuszczenie do uczestnictwa przyjmowane są tylko do 20 stycznia 2017 roku.
Wyniki konkursu na kładkę w Augustowie Władze Warszawy ogłosiły właśnie konkurs na projekt kładki, która połączyłaby brzegi Wisły na wysokości ulic Karowej i Okrzei. Tymczasem przedstawiamy wyniki rozstrzygniętego niedawno konkursu na projekt pieszej przeprawy przez rzekę Nettę w Augustowie. Był to pierwszy w historii konkurs architektoniczny zorganizowany przez władze miasta.