Lodziarnia Dudek w Szczucinie projektu pracowni Pigalopus

i

Autor: Archiwum Architektury

Lodziarnia Dudek w Szczucinie projektu pracowni Pigalopus

2019-08-14 19:59

Malwina Borowiec i Karolina Chodur z warszawsko-krakowskiej pracowni Pigalopus zaprojektowały wnętrza kolejnej lodziarni, tym razem w niewielkim Szczucinie w Małopolsce.

Nazwa obiektuLodziarnia Dudek
Adres obiektuSzczucin, Rynek 12
AutorzyPigalopus, Malwina Borowiec i Karolina Chodur
InwestorLody Dudek
Projekt2018
Data realizacji (koniec)2019

Lody Dudek to rodzinna firma od ponad trzydziestu lat produkująca w Szczucinie lody według własnej receptury. Architektki Malwina Borowiec i Karolina Chodur współpracowały już z nią trzy lata temu przy okazji aranżacji lodziarni w Mielcu, którą notabene magazyn „Wallpaper” uznał za jeden z dziesięciu najpiękniejszych lokali tego typu na świecie. W przypadku Szczucina młode projektanki miały za zadanie jedynie odświeżyć przestrzeń głównej, zlokalizowanej przy Rynku lodziarni firmy.

Zdecydowały się na ciepłe odcienie różu i fioletu, w kontekście miejsca przywodzące na myśl smaki owoców leśnych: jagód, jeżyn i malin. Przestrzeń lady została subtelnie wydzielona wnęką kolorystyczną, która wyznacza granicę pomiędzy strefą reprezentacyjną a miejscem degustacji. Dopełnieniem całości są opływowe formy mebli ze sklejki i lakierowanej stali oraz mobilne przedzielenia z zielenią.

Zdjęcia: ONI