Hotel Rosewood London

Położony w pobliżu Covent Garden, City i West Endu pięciogwiazdkowy Rosewood London to jeden z najbardziej luksusowych londyńskich hoteli. Wybudowany w 1914 roku w stylu edwardiańskim według projektu H. Percy’ego Moncktona łączy angielskie dziedzictwo ze współczesnym wyrafinowaniem.

Hotel Rosewood London
Hotel Rosewood London; fot. Durston Saylor / CC BY-SA 3.0

Kuta żelazna brama osadzona w pieczołowicie odrestaurowanym frontonie wiedzie na obszerny, lecz cichy dziedziniec. Oszałamiająca kilkupoziomowa klatka schodowa, zdobiona siedmioma gatunkami marmuru, wznosi się ku sięgającej 50 metrów charakterystycznej kopule. Luksusowe wnętrza ozdobione są rzadkimi gatunkami kamienia, kubańskim mahoniem i pięknym dębem oraz dziełami sztuki takich artystów jak Eduardo Hoffmann.

To idylliczne schronienie, w którym cichnie gwar miasta, a panuje atmosfera wyrafinowania i luksusu, oferuje 263 pokoje i 45 apartamentów projektu Tonyego Chi, w tym Manor House, jedyny na świecie apartament, który ma własny kod pocztowy.

Hotel Rosewood London
Fot. Dyson

Dla takiego hotelu – zabierającego gości w swoistą podróż przez kulturę i ducha miejsca, podróż pełną doznań i odkryć – Dyson jest idealnym partnerem. Jego produkty wybrano ze względu na zaufanie do marki i dumę, z jaką można pokazywać klientom wyrafinowane technicznie i eleganckie dzieła brytyjskiej technologii. Wykorzystane w łazienkach suszarki do rąk Airblade i suszarki do włosów  oraz umieszczone w pokojach oczyszczacze powietrza i lampy idealnie łączą walory praktyczne i estetyczne, wpisując się w filozofię A Sense of Place, która odzwierciedla historię, kulturę i charakter tego miejsca.

Tagi:
Przebudowa kamienicy pod Wawelem: będzie kolejny hotel Była pierwszą kamienicą w obecnej pierzei ulicy Powiśle. Teraz zyska nadbudowę w konstrukcji z drewna klejonego CLT i zupełnie nową funkcję. Projekt przebudowy opracowało BXB Studio.
Hotel Warszauer w Krakowie Sposób kształtowania elewacji hotelu naśladuje podziały i rytmy stosowane w historycznych budynkach na Kazimierzu, ale we współczesnym wydaniu. O nowej realizacji pracowni INDO Architekci pisze Marcin Brataniec.
Hotel Crowne Plaza Budapest: kolejna zagraniczna realizacja pracowni Tremend Wnętrza hotelu Crowne Plaza Budapest odnoszą się do niepowtarzalnej atmosfery węgierskiej stolicy pełnej urokliwych placów, uliczek i tętniących życiem kafejek. Architekci warszawskiej pracowni Tremend znakomicie oddali w nich klimat Budapesztu.
Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Miasto i człowiek według biura Tremend Na warszawskiej Woli, nieopodal ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Projekt wnętrz opracowało biuro Tremend, czerpiąc inspiracje zarówno z tętniącej życiem,  eklektycznej metropolii, jak i wciąż obecnej w niej dzikiej natury.
Pałac Branickich w Warszawie: hołd dla budowniczych powojennego miasta Dobiega końca adaptacja pałaców Branickich i Szaniawskich w Warszawie na butikowy hotel.  Za projekt przebudowy odpowiada studio architektoniczne SIETNICKI ze Szczecina, a za realizację spółka Budizol, znana między innymi z produkcji nowoczesnych prefabrykatów [GALERIA].
Najdziwniejsze hotele na świecie: TOP 10 Urlop w rurze kanalizacyjnej, na platformie wiertniczej lub w beczce po winie? Może takie atrakcje czekają właśnie na Ciebie! Przedstawiamy zestawienie 10 najdziwniejszych hoteli na świecie.