Architektura MuratorTechnikaWarsztatNajlepsza inwestycja? Modernizacja oświetlenia!

Najlepsza inwestycja? Modernizacja oświetlenia!

Konieczność modernizacji oświetlenia podyktowana jest m.in. potrzebą obniżenia wydatków na energię elektryczną, zwłaszcza w obliczu obserwowanego wzrostu jej cen. Kolejnym ważnym aspektem jest ograniczenie koniecznych nakładów finansowych na konserwację instalacji oświetleniowej, która w przypadku systemów LED-owych jest dużo tańsza. Nie można też zapominać o ekologii i trosce o środowisko naturalne.

Najlepsza inwestycja? Modernizacja oświetlenia!
Modernizacja ES-SYSTEM, CH Karolinka

Ogromna skala możliwych oszczędności

Wybór profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych stanowi jeden z ważniejszych czynników przekładających się na zwiększenie energooszczędności i zyskowności inwestycji. Wymiana instalacji oświetleniowych, wykorzystujących tradycyjne źródła wyładowcze, na oprawy w technologii LED, gwarantuje poprawę wydajności i oszczędność energii sięgającą nawet 80%. - Oszczędności na takim poziomie możliwe są dzięki wykorzystaniu opraw w technologii LED wraz z inteligentnymi systemami zarządzania oświetleniem. Modernizacja, polegająca wyłącznie na wymianie tradycyjnych instalacji oświetleniowych na rozwiązania LED-owe, przynosi średnio 30-50% oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. Co ważne czas zwrotu z takiej inwestycji jest bardzo szybki  może być widoczny już po 2 latach, w zależności od typu modernizacji – podsumowuje Bogdan Skorupka, Dyrektor Pionu Zarządzania Produktem w ES-SYSTEM.

Potencjał zmian

Potencjał w zakresie modernizacji oświetlenia jest bardzo duży i dotyczy zarówno wymiany tradycyjnych źródeł wyładowczych, jak i poprawy jakości już istniejących instalacji LED-owych, które mogą być unowocześnione i przygotowane do wdrożenia zaawansowanych systemów sterowania zaprojektowanych do aktywnego zarządzania oświetleniem. Implementacja tych systemów jest nieograniczona, a ich konkretny wybór zależy od wielkości inwestycji. Można wspomóc istniejącą już instalację urządzeniami pośredniczącymi, które pozwolą na bezprzewodowe sterowanie oprawami. W zależności od wybranego rozwiązania system sterowania dostępny będzie za pomocą aplikacji mobilnej lub z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej.

Najlepsza inwestycja? Modernizacja oświetlenia!
Modernizacja ES-SYSTEM, Fabryka Wełny Hotel & Spa

Gwarancja sukcesu inwestycji

Wszelkie deklaracje związane z potencjałem oszczędności energii na drodze modernizacji instalacji oświetleniowej są możliwe wyłącznie przy właściwie zaprojektowanych koncepcjach oświetleniowych, realizowanych na sprawdzonych oprawach, spełniających wszystkie przyjęte normy regulowane przez przepisy. Związek producentów POL-Lighting, prowadząc program nadzoru rynku, raportuje znaczną skalę nieprawidłowości w zakresie opraw LED-owych dostępnych na rynku oświetleniowym. Te nieprawidłowości dotyczą często podstawowych wymagań użytkowych. - Rynek zalewany jest oprawami LED-owymi o bardzo niskiej jakości, a takie rozwiązania nie tylko nie przyniosą oczekiwanych oszczędności, ale będą również negatywnie wpływać na poziom bezpieczeństwa i zdrowie użytkowników. Oprawy oświetleniowe, które nie spełniają przyjętych norm, nie były sprawdzone w laboratorium i nie posiadają ważnych certyfikatów mają negatywny wpływ na oczy i skórę człowieka oraz jego poziom koncentracji, powodując zmęczenie. - ocenia Bogdan Skorupka. Ocena poziomu zagrożenia fotobiologicznego promieniowania optycznego emitowanego przez oprawy oświetleniowe jest złożonym działaniem. Wymaga ona posiadania specjalistycznej, kalibrowanej aparatury pomiarowej i wysokich kompetencji technicznych personelu laboratorium. ES-SYSTEM posiada własne laboratorium badawcze działające w procedurze nadzorowanej SMT. Jest to jedna z czterech prywatnych placówek badawczych tej klasy w Polsce działająca w branży oświetleniowej. Odbywają się tam liczne testy i badania wszystkich wyprodukowanych opraw. Dzięki temu klienci mogą mieć pewność, że kupują rzetelnie sprawdzone i bezpieczne produkty.

Najlepsza inwestycja? Modernizacja oświetlenia!
Modernizacja ES-SYSTEM, Dworzec Łódź Fabryczna

Nie tylko oszczędności…

Co prawda aktualny wzrost cen energii elektrycznej poniekąd przymusza przedsiębiorców do szukania różnych pomysłów i  wprowadzenia energooszczędnych rozwiązań. Jednak redukcja wydatków związana z kosztami instalacji oświetleniowych i ich konserwacją to nie jedyne powody, dla których firmy decydują się na wdrożenie najnowszych rozwiązań z zakresu wykorzystania LED-ów w swoich budynkach. Właściciele budynków coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania oświetleniowe wykorzystujące technologię LED i zaawansowane systemy zarządzania, aby podnieść prestiż swoich inwestycji, spełnić najwyższe standardy użytkowe i zdobyć prestiżowe certyfikaty, m.in. BREEAM, który świadczy o wysokiej klasie ekologicznej budynku. Warto wspomnieć również o innych certyfikatach, świadczących o energooszczędności budynków, m.in. LEED i WELL. Każde tego typu wyróżnienie buduje przewagę konkurencyjną, a także wpływa na wartość nieruchomości.

W trosce o ludzi, w trosce o środowisko

Wysokiej jakości oprawy LED to lepsze i zdrowsze światło, które zapewnia dobre samopoczucie użytkowników, dbając o ich komfort i wspierając koncentrację. Odpowiednio zaprojektowane systemy z wykorzystaniem LED-owego źródła światła pozwalają elastycznie dostosowywać oświetlenie do zmiennych potrzeb użytkowników oraz przestrzeni. Możliwość sterowania zapewnia pełną i zdalną kontrolę nad całą instalacją oświetleniową oraz pozwala na wykorzystanie całego potencjału drzemiącego w LED-owych oprawach oświetleniowych. Taka wygoda zarządzania oraz pewność, że budynki będą bardziej przyjazne środowisku, dzięki redukcji emisji CO2 sprawiają, że coraz więcej inwestorów oraz wykonawców planuje modernizację lub wykorzystanie rozwiązań w technologii LED.

Światło słoneczne na żądanie. Czy to jest możliwe? Nowoczesne systemy oświetleniowe firmy ES-SYSTEM wyposażone w technologię CIRCADIAN doskonale imitują spektrum światła słonecznego i wspierają okołodobowy rytm człowieka. Intuicyjny system sterowania tymi oprawami pozwala dobrać odpowiednie sceny świetlne do preferencji i aktualnych potrzeb użytkowników. Dzięki temu bez względu na porę dnia czy nocy można stworzyć atmosferę energetycznego poranka lub wyciszającego wieczoru.